Rad i Javor ispali su iz Superlige Srbije, pošto nisu uspeli da pobede Spartak u Subotici (1:1), odnostno Voždovac u Beogradu (0:0)

"Građevinari" su propustili veliku priliku da slave na severu Srbije i tako obezbede opstanak u društvu najboljih.

Meč je obeležilo dosta šansi, a najbolju je u 79. minutu propustio Andrija Kaluđerović koji je promašio penal.

Subotičani su bili ti koji su poveli u 11. minutu kada je Lazar Tufegdžić bio precizan sa bele tačke.

Gosti se nisu predavali i uspeli su da izjednače rezultat preko Marka Šarića koji je glavom zatresao mrežu domaćih.

Javor je bio u teškoj situaciji pre utakmice, morao je da pobedi i čeka druge rezultate. Ipak, golova na krovu Tržnog centra Stadion nije bilo, te su "zmajevi" ostali u elitnom društvu.

Novi Pazar je pobedom od 2:1 na svom terenu protiv Napretka obezbedio opstanak u ligi i to je veliki uspeh za ekipu koja je ušla na početku ove sezone.

Radnički je takođe strepeo, ali je uspeo da sačuva superligaški status. Nišlije su na "Čairu" pregazili odavno prežaljenu Bačku sa 5:1.

U utakmici bez rezultatskog značaja Proleter je pobedio Vojvodinu sa 2:0.

SUPERLIGA SRBIJE, 38. KOLO - REZULTATI:

Utorak:

Čukarički - Radnik 2:1 (2:0) (Lukić 32, Pantić 36 - Spasić 72)

Mačva - Zlatibor 1:0 (0:0) (Ortiz 77)

TSC - Inđija 2:1 (1:1) (Banjac 17, Lukić 58 pen - Dimitrov 34)

Mladost - Partizan 1:0 (1:0) (Bojović 24)

Sreda:

C. zvezda - Metalac 5:1 (3:0) (Gajić 2, Ben 5, 35, Kanga 49, Pavkov 77 pen - Maksimović 69)

Voždovac - Javor 0:0

Novi Pazar - Napredak 2:1 (1:0) (Hadžibulić 24, Sise 57 - Milunović 85)

Proleter - Vojvodina 2:0 (0:0) (Knežević 61, Milosavljev 86)

Radnički - Bačka 5:1 (4:1) (Gavrić 12, 19, 33, Mitrović 15, Kovačević 82 pen - Ratković 20)

Spartak - Rad 1:1 (1:1) (Tufegdžić 11 pen - Šarić 28)