PSŽ je poražen u prvom polufinalnom meču Lige šampiona od Mančester sitija 1:2 (1:0).

Iako početak meča nije bio po volji gostiju, na kraju će sigurno biti zadovoljni pobedom.

Sve je sjajno počelo po PSŽ, poveli su Parižani u 15. minutu. Di Marija je izveo korner, a glavom je tukao Markinjos za vođstvo domaćina. Nakon gola imao je priliku Bernardo Silva, ali je dobro reagovao Navas. Do poluvremena je i Fil Foden oprobao udarac, šutirao je pravo u golmana domaćeg tima.

Siti je znatno angažovanije igrao u drugom poluvremenu. Zinčenko je poslao do Kevina de Brujnea, a Belgijanac ni kriv ni dužan bio je strelac u 64. minutu. Pokušao je da centaršutom pronađe nekog od saigrača, ali je cela odbrana, uključujući i Kejlora Navasa jako loše reagovala.

U 71. minutu imao je prekid engleski tim. Marez i Debrujne bili su kod lopte. Šutirao je Rijad, fantastičan udarac, pravo kroz odbranu, u mrežu Edersona. U 78. minutu veliki problem za PSŽ, Gej je oštro startovao na nogu Gundogana sa leđa. Nemac je završio sa bolnom grimasom na travi, a Idrisa Gej u svlačionici.