Sa dva gola od 80. do 87. minuta fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak 1:2 (1:0) u derbiju 23. kola Superlige Srbije.

Utakmicu na "Gradskom stadionu" u Subotici za nijansu odmorniji dočekali su domaći fudbaleri, koji su svoj poslednji meč igrali u sredu, kada su poraženi sa 3:0 od Metalca.

Sa druge strane, crveno-beli su se dosta više istrošili dan kasnije, u remiju protiv Milana (2:2) na svom terenu.

Na kraju ipak tri velika boda za ekipu Dejana Stankovića! Spartak je ostavio odličan utisak posle šampiona! Strelci za šampiona Srbije bili su Ivanić u 81. i Sanogo u 88, a za Spartak Furtula u 36. minutu

U prvom delu sezone, Zvezda i Spartak su na "Marakani" odigrali sjajan meč, koji je pripao beogradskom timu rezultatom 3:2.