Fudbaleri Porta savladali su na svom terenu ekipu Juventusa sa 2:1, dok je Dortmund u Španiji slavio protiv Sevilje sa 3:2 u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Sevilja - Borusija Dortmund 2:3

Porto - Juventus 2:1

Porto je iz dve uigrane akcije na startu meča i drugog poluvremena postizao golove i pobedio Juventus.

Juventus je u završnici postigao gol koji će im mnogo značiti, pošto gol u gostima dosta menja ovaj poraz.

Poveo je Porto iz prvog napada u prvom minutu. Strelac je bio Taremi.

Porto se odlično branio u prvom poluvremenu i Juventus nije uspevao da stvori pravu šansu za gol. Jedinu kakvu-takvu šansu imali su u 43. minutu, kada je Rabio gađao iz kaznenog prostora, ali je sjajno reagovao golman Porta.

I onda na startu drugog poluvremena, gol već posle 30 sekundi. Sjajna, uigrana akcija sa centra i prednost Porta je duplirana.

Posle nekoliko dodavanja i prodora po desnoj strani, Manafa je uposlio Maregu, koji pogađa "kroz ruke" Ščešnog.

Juventus je krenuo po gol i uspeo je da ga postigne u 82. minutu.

Iz jedne jedine prilike, Federiko Kijeza postiže gol i Juventus ima mnogo bolje šanse pred revanš sa golom u gostima.

Srpski reprezentativac Marko Grujić je u igru ušao u 66. minutu, umesto strelca drugog gola Muse Marege.