Fudbaleri Barselone plasirali su se večeras u četvrtfinale Kupa kralja, pošto su u gostima pobedili Rajo Valjekano sa 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a španski drugoligaš poveo je u 63. minutu golom Frana Garsije.

Barselona je ipak uspela da preokrene rezultat i ne dozvoli iznenadjenje. Prvo je u 69. minutu mrežu domaćeg tima pogodio Lionel Mesi na asistenciju Antoana Grizmana, a pobedu katalonskom timu doneo je Frenki De Jong pogotkom u 80. minutu.

Plasman u četvrfinale večeras je obezbedila i Almerija koja je nakon boljeg izvodjenja penala eliminisala Osasunu.

Posle 120 minuta igre nije bilo golova, a Almerija je slavila posle penala sa 5:4.

Ranije danas u četvrfinale se plasirala i Sevilja koja je sa 3:0 bila bolja od Valensije.

U četvrfinalu su još i Viljareal, Levante i Betis.