Fudbaleri Čelzija pobedili su večeras u gostima Sevilju 4:0, u petom kolu Grupe E Lige šampiona.

Čelzi je pobedom, kolo pre kraja, obezbedio prvo mesto u grupi, dok je Sevilja sigurno druga. Obe ekipe su se već plasirale u osminu finala Lige šampiona.

Čelzi je poveo u sedmom minutu golom Olivijea Žirua, koji se odlično snašao u šesnaestercu i pogodio levi ugao gola.

Olivije Žiru je svojim drugim golom u 54. minutu duplirao prednost Čelzija, nakon odlične asistencije Matea Kovačića. Treći gol i het-trik Žiru je postigao u 74. minutu, posle odličnog udarca glavom.

Svoje sjajno veče, Olivije Žiru je krunisao četvrtim golom, iz penala u 83. minutu.

Ranije danas, Krasnodar je pobedio Ren 1:0, i tako obezbedio treće mesto u grupi i proleće u Ligi Evropa, dok Ren završava takmičenje kao poslednji.

U poslednjem kolu, Čelzi će dočekati Krasnodar, dok će Sevilja gostovati Renu.