Crveno-beli odigrali su meč u kojem su obezbedili nokaut fazu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su  Gentu u 4. kolu grupe L, grupne faze Lige Evrope rezultatom 2:0.

Nema publike

Zbog korona virusa, publike nije bilo na stadionu. Zvezda je dobila malu podršku ispred hotela u Gentu, gde su se pojavili navijači crveno-belih uz parolu "nikad nećeš biti sama".

SASTAVI:

STADION: "Gelamko arena" (Belgija), SUDIJA: Filip Glova (Slovačka)

GENT: Bolat - Botaka, Hanhe-Olsen, Ngadeu-Ngađui, Fortuna, Mohamadi – Dorš, Ovusu, Kums – Bukari, Bezus.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Degenek - Petrović, Nikolić - Ben, Ivanić, Vukanović - Falćineli. Trener: Dejan Stanković.

UŽIVO:

DRUGO POLUVREME:

82. minut - Upropastio je Nikolić šansu za kontru. Zvezda je krenula u napad, imala je situaciju 'četiri na četiri', ali je Nikolić umesto Spiridonovića koji je bio u punom trku pokušao da proigra Falćinelija koji je bio u slabijoj poziciji, i to loše.

77. minut - Pokušao je Nuri Fortuna, pored gola.

72. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi umesto Bena ušao je Spiridinović, a umesto Petrovića Degenek

71. minut - Velika šansa za Gent, Kums  neometan sa sa deset metara šutira pored gola

69. minut -  Belgijanci ne odustaju od napada, Zvezda vreba iz kontre

61. minut - Fortuna šutira, ali pravo u Borjana.

58. minut - Milunović fantastičnim udarcem glavom za još jedan gol! Ovo je Zvezda čekala još od 1. minuta. Nakon odlično izvedenog kornera Bena, Nemanja Milunović je bio najviši u skoku za 2:0.

53. minut - Dobar pokušaj Degeneka iz daljine, Bolat brani.

48. minut - Bezus šutira glavom, ali preko gola.

46. minut - Nastavljena je utakmica, a prvu izmenu napravio je Vim de Deker. Alesio Kastro-Montes je zamenio Botaku.

PRVO POLUVREME:

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. minut - Boksovao je Borjan loptu posle centaršuta iz slobodnog udarca, a na odbijenu loptu je naleteo Mohamadi koji je potom nekontrolisano šutirao.

37. minut - Zvezda je prenela težište igre na polovinu Genta, ali nema opasnosti po gol Sinana Bolata.

31. minut - Traže penal igraći Genta! Vukanović je vukao Bezusa u kaznenom prostoru, ovaj je pao, ali je sudija Filip Glova samo odmahnuo rukom.

28. minut - Domaćin tražio penal , nakon povlačenja Pankova u šesnaestercu crveno-belih, sudija iz Slovačke nije reagovao.

24. minut - Fudbaleri Genta imaju terensku inicijativu, ali se Zvezda organizovano brani.

18. minut - Opasan napad Genta je završen samo kornerom.

15. minut- Pokušao je Bukari iz daljine, preko gola

10 minut -  Nakon vodećeg gola Zvezde nema pravih prilika igra se između dva šesnaesterca

5. minut - Blaga inicijativa Belgijanaca

1.  minut - GOOL  0:1, Fantastičan šut Njegoša Petrovića  iskosa sa leva strane sa ivice šesnaesterca  u sam rašlje gola Genta , nemoćan je bio golman Bolat

1. minut - Utakmica je počela

U čast najboljeg

Koreografija na tribinama terena biće u čast preminulog Dijega Armanda Maradone. Na zvaničnom Tviter profilu belgijskog kluba je objavljena fotografija koja otkriva kako će izgledati tribine "Gelamko arene" na večerašnjoj utakmici.