Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Mađarske sa 1:0 (1:0), u utakmici trećeg kola B Lige nacija - grupa 3.

DRUGO POLUVREME

90+1. minut - Dobra akcija Srbije, ali je pokušaj Lukića ipak izblokiran.

90. minut - Igraće se još tri minuta.

89. minut - Šutirao je Jović iz solidne pozicije, ali je loptu poslao visoko preko prečke.

86. minut - "Orlovi" su tražili penal, ali je arbitar Šerer rekao da od toga nema ništa. Golman Gulači je u gužvi zakačio Pavlovića koji je pao, ali uzalud...

82. minut - Šutirao je glavom Atila Salaj, ali je Rajković bio siguran.

80. minut - Strahinja Pavlović je napravio grešku koju je oštrim faulom morao da ispravlja Saša Lukić, a rezultat svega je žuti karton za fudbalera Torina.

77. minut - Još dve izmene kod gostiju. Nego i Šafer su zamenili Nikolića i Gazdaga.

76. minut - Zbog faula nad Pavlovićem, žuti karton je dobio Zolt Kalmar.

75. minut - Stativa! "Orlovi" nisu imali sreće. Mladenović je centrirao sa leve strane, Vlahović je šutirao, ali je pogodio samo okvir gola.

73. minut - Novi žuti karton za Mađare, ovog puta ga je dobio Atila Salaj.6

8. minut - Žuti karton dobija Nađ zbog povlačenja Tadića.

66. minut - Dušan Vlahović debituje za reprezentaciju Srbije! U igri je umesto Mijata .

64. minut - Iz igre je izašao jedini strelac, Norbert Kenjveš, a zamenio ga je Adam Salaj.

61. minut - Holender se obrukao za sve pare! Nemanja Nikolić mu je ostavio loptu na tacni, ali on iz najbolje moguće pozicije nije savladao Predraga Rajkovića.

58. minut - Najbolju priliku na utakmici propušta Gaćinović! Reprezentativca Srbije je proigrao Lukić, ali je ovaj iz jako dobre situacije lansirao loptu nebu pod oblake. Ipak, čini se da je trebalo da proigra Jovića kome bi ostalo samo da spakuje loptu u praznu mrežu.

56. minut - Ovog puta je Pavlović šutirao iz okreta nakon kornera, ali je lopta zakačila nekog i prošla tik pored stative, pa su "orlovi" dobili novu priliku da centriraju iz ugla. U međuvremenu je Orban zamenio Besea.

55. minut - Posle kornera je pokušao Gaćinović, ali je izblokiran pa je Srbija dobila novi udarac iz ugla.

51. minut - Krenula je Srbija angažovanije u drugom poluvremenu , ali bez prave prilike.

48. minut - Žuti karton je dobio Strahinja Pavlović zbog nepotrebnog faula nad Kenjvešom.

46. minut - I kod Mađara izmena umesto Hanđe ušao je novo pojačanje Partizana Holender

46. minut - Selektor Tumbaković naparavio je dve izmene, umesto Ljajića u igri je Radonjić,a umesto Milovoević u igru je ušao Lukić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

PRVO POLUVREME

43. minut - Traže Mađari penal posle starta Milenkovića, ali je sudija Sandro Šerer samo odmahnuo rukom.

40. minut - Ponovo je nastupio mirniji period igre.

35. minut - Odličan šut Kalmara ,ali Rajković sjajno brani

27. minut - Srbija nema rešenje za dobro postavljenu odbranu Mađara

21. minut - GOL 0:1 Nakon prave konfuzije u odbrani Srbije lopta je došla do Keneša koji izbija sam ispred Rajkovića, zaobilazi ga i plasira loptu u mrežu

18. minut - Prilično "mrtav" tempo igre na Marakani, pa samim tim i bez većih uzbuđenja u dosadašnjem toku meča.

12. minut - Prva prilika za Srbiju šutirao je Gudelj sa distance,ali Gulaši je siguran.

10. minut - Veliku grešku napravio je Nikola Milenković, ali je u nastavku Strahinja Pavlović sjajnom intervencijom spasao kolegu iz odbrane.

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad ima gostujuća selekcija.

Reprezentacija Srbije večeras nastavlja takmičenje u Ligi nacija. Rival Orlova je selekcija Mađarske.

Meč se igra bez navijača zbog mera zaštite od korona virusa.

Sastavi:

Srbija: Rajković – Milenković, S. Mitrović, Pavlović – Gaćinović, Gudelj, Milivojević, Mladenović – Tadić, Ljajić – Jović. Mađarska: Gulači – Botka, Lang, Salaj – Bese, Gazdag, Nađ, Kalmar, Hanga – Nikolić, Koniveš.

U B grupi Lige nacija će Orlovi igrati protiv Mađara, trećeg rivala u grupi nakon Rusije i Turske protiv kojih su izabranici Ljubiše Tumbakovića već igrali.

"Orlovima" je ovaj meč od velikog značaja pošto u mnogome može da odluči dalji put u Ligi nacija.