Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Rusije u Moskvi sa 3:1 (0:0), u utakmici 1. kola grupe 3 B Lige nacija.

Strelci za Rusiju bili su Artem Džuba u 48. iz penala i u 81. minutu i Vjačeslav Karavajev u 61, dok je gol za Srbiju postigao Aleksandar Mitrović u 78. minutu.

U drugom meču grupe Mađarska je pobedila u Turskoj sa 1:0, golom Dominka Sobišija u 80. minutu.

Srbija za tri dana dočekuje Tursku, a Rusi gostuju u Mađarskoj.

Rusija: Šunin – Fernandeš, Semenov, Džikija, Žirkov – Zobnin, Ozdoev, Ionov – Karavaev, Dzjuba, Bakaev.

Srbija: Dmitrović – Pavlović, Maksimović, Milenković – Kostić, Maksimović, Gudelj, Lazović – Milinković-Savić, Tadić – Mitrović.

Srbija i Rusija do sada su odigrali četiri međusobna duela i naši fudbaleri nisu uspeli da slave ni u jednom – dva puta je slavila Rusija i dva puta je bilo nerešno.

U istoj grupi nalaze se još Mađarska i Turska koje svoj meč igraju u isto vreme.

Osvajač grupe će se plasirati u Ligu A, dok će poslednjeplasirani da ispadne u Ligu C.