Fudbaleri Partizana plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su večeras u Beogradu pobedili letonski RFS sa 1:0.

Jedini gol u 300. zvaničnoj utakmici Partizana u evropskim takmičenjima postigao je Bibras Natho u 52. minutu iz jedanaesterca.

Partizan je imao više loptu u prvom poluvremenu i propustio je nekoliko dobrih prilika, dok je ekipa RFS šansu tražila iz kontranapada.

Žreb za drugo kolo kvalifikacija obaviće se 31. avgusta.

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta. U igru ulazi Milan Lola Smiljanić!

79. minut - Natho je pokušao sa desne strane, ali Kučer dobro reaguje.

77. minut - Asano je dobio odličnu loptu od Sadika, ali ona odlazi u aut.

74. minut - Suma je sjajno plasirao loptu sa 20 metara, ali je otišla pored stative.

73. minut - Sadik je bio u prilici za šut, ali je njegov pokušaj izblokiran.

72. minut - Suma ulazi u igru umesto Filipa Stevanovića.

70. minut - Dve izmene kod Letonaca, sada napadaju Partizan sa čak tri napadača. Krenuli su na sve ili ništa.

63. minut - Lipušček dobija žuti karton.

57. minut - Dobra akcija Natha i Sadika, koji nije lepo zahvatio loptu i ona dolazi do Kučera.

55. minut - Asano je lepo istrčao kontru po levoj strani, ali je fauliran na 5 metara od korner zastavice.

51. minut - GOOOL! Penal za Partizan. Natho postiže pogodak.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Probao je Asano individualnim prodorom, oprobao šut sa ivice šesnaesterca, ali daleko od gola gostiju. Kraj prvog poluvremena.

38. minut - Odlična prilika za Šarića koji je uz puno sreće šutnuo, lopta je prošla kroz nekoliko igrača Partizana i prošla par milimetara od stative gola Partizana.

34. minut - Sadik je lepo primio loptu, oslobodio se čuvara, ali šutira preko gola.

31. minut - Natho je dao loptu u polje za Asana, ali prejako i Kučer stiže do nje.

24. minut - Velika prilika za Natha, dobio je loptu od Sadika i šutirao sa desne strane, pogađa golmana.

19. minut - Sadik je uputio udarac sa 25 metara, ali je lopta bila spora i Kučer je lako hvata.

14. minut - Novi pokušaj proigravanja, ali Šimković ne stiže do lopte, brži je bio Stojković.

12. minut - Prva konkretnija akcija igrača RFS-a, ali Lemajić ne uspeva da primi loptu i ona dolazi do Stojkovića.

8. minut - Urošević je pokušao iz velike daljine nakon dobijene lopte, ali neprecizno.

4. minut - Sjajno je Sadik vratio loptu za Asana koji je opalio iz prve, ali pogodio je samo igrača RFS i lopta ide u korner.

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAVI:

Partizan: Stojković – Miletić, Vitas, Banjak, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Stevanović, Natho, Asano – Sadik. RFS: Kučer – Solovjovs, Lipušćek, Jagodinskis, Savalnieks – Šarić, Strumia, Ikaunieks – Kouadio, Lemajič, Šimkovič. Glavni sudija: Zaven Hovhanisijan