Crvena zvezda je večeras u gostima pobedila Tiranu rezultatom 1:0 i plasirala se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Strelac u utakmici koja je igrana pred praznim tribinama u Albaniji bio je Tomane u 62. minutu.

Zvezda će protivnika u narednoj kvalifikacionoj rundi dobiti na žrebu koji će se održati u ponedeljak.

Treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona igraće se 15. i 16. septembra.

Uoči meča, ulicama Tirane patrolirale su jake policijske snage u opremi i civilu kako ne bi bilo ikakvih incidenata. Uprkos svemu, u pojedinim delovima grada osvanuli su uvredljivi transparensti upućeni igračima srpskog tima, Crvene zvezde.

TOK MEČA:

1 minut - Utakmica je počela!

5 minut - Posle slobodnog udarca i centaršuta Kataija, Milunović se našao pred golom Tirane. Ipak, bio je naš štoper u nedozvoljenoj poziciji.

6 minut - Prva prilika za Crvenu zvezdu! Sjajan prodor Kataija koji je ušao u šesnaesterac domaćih i šutirao u suprotan ugao, ali pored gola.

11 minut - Imala je Crvena zvezda dva vezana kornera, ali bez opasnosti po gol Tirane.

19 minut - Domaća ekipa je zapretila prvi put na današnjoj utakmici, ali je lopta završila pored gola.

28 minut - Tvrda igra na sredini terena. Crveno-beli traže put do gola Like preko Kange i Kataija.

31 minut - Lukav pokušaj domaćih iz slobodnog udarca, ali sjajno se snašao Zvezdin kapiten Milan Borjan!

34 minut - Žuti karton dobija Seku Sanogo zbog prekršaja na sredini terena.

Kraj prvog poluvremena! Bez golova u Tirani.

46 minut - Počelo je drugo poluvreme!

46 minut - Dejan Stanković je izvršio prvu izmenu. Mirko Ivanić je na terenu umesto Spiridonovića.

55 minut - Pokušaj Kange sa distance. Zakačila je lopta igrača Tirane i završila u korneru.

58 minut - Još jednom je fantastično intervenisao Borjan i uz pomoć stative sačuvao naš gol!

60 minut - Nova izmena u našem timu. Milan Rodić je u igri, a teren je napustio Degenek.

61 minut - Tomane dao gol za Crvenu zvezdu

61 minut - Postiže Crvena zvezda gol posle prekida! Aleksandar Katai je izveo korner, Tomane je sjajno skočio i glavom poslao loptu u mrežu!

66 minut - Katai je pokušao iskosa sa leve strane, ali je njegov udarac blokiran. Novi korner za Crvenu zvezdu.

67 minut - Domaći igrači su izbacili loptu na ivicu kaznenog prostora gde je volej uhvatio Veljko Nikolić, ali neprecizno.

70 minut - Još jedan pokušaj Kange van šesnaesterca, malo pored stative.

80 minut - Brz napad Crvene zvezde. Ivanić je došao do šesnaesterca i proigrao Gobeljića na desnoj strani.

81 minut - Katai šutira levom nogom, ali daleko od gola Tirane.

83 minut - Treća izmena u našem timu – Petrović je na terenu umesto Kange.

85 minut - Gužva pred golom Tirane i odlična prilika za Rodića! Katai je centrirao sa desne strane, a Rodić na drugoj stativi glavom šutirao preko gola.

90 minut - Igraće se još četiri minuta.

KRAJ! Crvena zvezda je savladala Tiranu u gostima 1:0 golom Tomanea!

19.22 - Startna postava Zvezde: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Sanogo, Ivanić, Kanga, Spiridonović, Katai, Ben

19.17 - Startna postava Tirane: Lika, Hodžaljari, Najdovski, Vanđeli, Toševski, Batha, Čelhaka, Kobina, Torasa, Kale, Muči.

19.03 - Igrači Tirane na terenu u odelu

Tirana je na svom profilu objavila fotografije sa izlaskom igrača na teren posle dolaska na stadion uz komentar: "Sve što je je bitno je da damo naša srca u ovu utakmicu".

18:44 - Dejan Stanković sa pomoćnicima danas je popio piće u centru Tirane i sve je prošlo bez incidenata.

18.40 - Ekspedicija Zvezde je na stadionu Air Albanije!

Crveno-beli su na svom profilu na Fejsbuku samo napisali "Stigli smo na stadion".

18:35 - Oglasio se i predsednik Albanije, inače veliki navijač Tirane.