Fudbaleri Intera slavili su, posle preokreta, u velikom gradskom derbiju protiv Milana sa 4:2, a slavlje zbog pobede počelo je u svlačionici na stadionu “Đuzepe Meaca”.

Atmosferu iz prostorije rezervisane samo za igrače i stručni štab javno je podelio strelac poslednjeg gola na meču Belgijanac Romelu Lukaku.

Svojim ushićenjem na terenu posle gola u 93. minutu Lukaku je nastavio da širi euforiju i na društvenim mrežama. Igrač Intera je ispod slike na kojoj ljubi crno-plavi dres napisao: U gradu je novi kralj.

Milan je u ovom dramatičnom derbiju poveo sa 2:0, golovima Rebića u 40, odnosno Ibrahimovića u 46. minutu. Međutim, po povratku sa odmora Inter je preuzeo dominaciju i četiri puta tresao mrežu “roso-nera”: Brozović je dao prvi gol u 51. Vecino za izjednačenje u 54. minutu, De Vrije u 70. za vođstvo i Lukaku za konačan rezultat u 93. minutu.