Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras Lester sa 4:0 u 19. kolu Premijer lige.Strelci za aktuelnog šampiona Evrope bili su Roberto Firmino u 31. i 74. minutu, Džejms Milner u 71. minutu iz jedanaesterca i Aleksander Arnold u 78. minutu.

Liverpul je već u prvom delu igre uspostavio svoj ritam i u potpunosti kontrolisao utakmicu, što je rezultiralo golom Firmina za vođstvo od 1:0. Njemu je asistirao upravo Arnold.

Posle nešto mirnije igre u nastavku, prednost Liverpula udvostručio je Milner. Nakon kornera Čaglar Sojundžu igrao je rukom, a Milner je bio siguran izvođač jedanaesterca u 71. minutu.

Da pobeda bude još ubedljivija pobrinuli su se Firmino i Arnold, koji je pored četvrtog gola zabeležio i dve asistencije.

Fudbaleri Liverpula nalaze se na prvom mestu na tabeli Premijer lige, s 52 boda, dok se iza njih nalazi Lester s 39 bodova.