Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Humskoj Astanu 4:1 (3:0) u poslednjem meču grupe L Lige Evrope.

U susretu koji nije imao takmičarski značaj ni za jednu ekipu, Partizan se trijumfom oprostio od evropskog takmičenja.

Izabranici Sava Miloševića do vođstva su došli u 4. minutu golom Sejdbu Sume, dvostruki strelac za crno-bele bio je Umar Sadik u 22. i 76. minutu, a mrežu je zatresao i Takuma Asano.

Astana je autogolom Strahinje Pavlovića u 79. minutu uspela da smanji rezultat na 4:1.

Crno-beli su grupnu fazu završili na trećoj poziciji sa osam osvojenih bodova, iza AZ Alkmara i Mančester Junajteda, koji su izborili proleće u LE.

Meč sa Astanom je bila prilika da se crno-beli oproste od LE, pošto su u prethodnom kolu remijem protiv AZ Alkmara ostali bez šanse da obezbede evropsko proleće.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Igraće se još tri minuta nakodnade vremena.

88. minut - Erić je ukrotio udarac glavom Uroševića, koji je bio najbolji u skoku nakon centaršuta Tošića.

79. minut - GOL! Rotariju je centrirao sa desne strane, lopta je zakačila Pavlovića i lobovala golmana Partizana.

76. minut - Nova kontra Asana koji je idealno asistirao Sadiku koji postiže drugi gol na vecerašnjem meču, rezultat je 4:0.

64. minut - Prva izmena u Partizanu, umesto Sume u igri je Lazar Pavlović.

56. minut - Usporio je Partizan. Astana od starta drugog poluvremena bolja i konkretnija.

50. minut - Bolje su krenuli gosti, rešeni, ipak, da se pokažu u boljem svetlu nego u prvom delu meča.

46. minut - Nastavlja se meč u Humskoj.

PRVO POLUVREME:

43. minut - Ponovo Rotariju stavlja na muke Stojkovića, nova odbrana golmana crno-belih...

33. minut - Astana je rešila da pokaže da nije slučajno u Ligi Evrope. Vladimir Stojković je rešio pretnju.

28. minut - Prva šansa za Astanu, šutirao je Rumun Rotariju. Brani Stojković.

26. minut - GOOOL! Sjajni Japanac se upisuje u listu strelaca! Asano je solo prodorom došao u situaciju da šutira iskosa sa leve strane, snažno je šutirao i pogodio donji desni ugao gola Erića.

22. minut - GOOOL! Strelac je Umar Sadik. Tošić je uzeo loptu, krenuo u napad, u pravo vreme uposlio Sadika koji je poslao loptu u mrežu pored Erića.

13. minut - Posle furioznih prvih desetak minuta Partizan sada više kontroliše loptu i posed, strpljivo gradi akcije. Astana je u podređenom položaju...

9. minut - Novi pokušaj domaćih, Zdjelar sa distance - Erić opet brani.

6. minut - Erić spasava Astanu. Sadik je bio u prilici, prvi put je golman gostiju odbrani, a drugi put je Sadik pogodio stativu.

4. minut - GOL! Partizan vodi sa 1:0 golom Sejdube Sume! Gvinejac je danas produžio ugovor sa Partizanom na još tri godine, a posle gola je otišao da se zahvali Savi Miloševiću.

SASTAVI:

PARTIZAN: Stojković - Lutovac, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Suma, Tošić, Asano - Sadik. Trener: Savo Milošević

ASTANA: Erić - Rukavina, Postnikov, Logvinenko, Šomko - Bejsebekov, Maevski, Sigurjonson, Rorariju - Kižničenko, Murtazajev. Trener: Roman Grigorčuk.