Fudbaleri Partizana igrali su izjednačno u petom kolu Lige Evrope protiv ekipe AZ Alkmara.

AZ ALKMAR - PARTIZAN 0:2

Stadion: u Hagu. Sudija: Stefanski (Poljska). Strelci: 0:1 Asano u 16. minutu, 0:2 Suma u 27. minutu AZ ALKMAR: Bizo - Svenson, Hadžidijakos, Vujtens, Vijndal - Midtsje, De Vit, Kupmajners - Stengs, Idrisi, Boadu. PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Natho - Tošić, Suma, Asano - Sadik.

DRUGO POLUVREME:

90+2. minut - GOOOOOLLLL - Drijuf za 2:2!Traže domaći penal, ali sudija je odmahnuo rukom

90. minut - Sudija je produžio meč za sedam minuta.

87. minut - GOOOOOLLLLL - Velika greška Stojkovića, Drujf je pogodio

85. minut - Partizan se sada grčevito brani, Zdjelar je zaradio žuti karton.

82. minut - Crveni karton za Boadua, zbog simuliranja je zaradio drugu javnu opomenu i mora napolje

74. minut - Izlazi Suma, ulazi Šćekić

72. minut - Idrisi je pokušao i pogodio prečku, velika prilika, ali ostaje 0:2 za Partizan

69. minut - Tošić izlazi na terenu je Brežančić

62. minut - Tošić je očajno šutirao posle dobre kontre gostiju.

58. minut - Boadu je pokušao, Stojković je na mestu.

57. minut - Pokušao je Natho iz slobodnog udaraca ali nije pogodio metu.

54. minut - Žuti karton za Kupmajnersa

51. minut - Zobg povrede izlazi Hacidijakos, ulazi Drujf

49. minut - Odlična akcija Sadika, ali je Bizo odbranio

47. minut - Suma ponovo pokušava samostalno, ali pogađa stativu

PRVO POLUVREME:

43. minut - Šutirao je Tošić iz slobodnjaka, ali je lopta otišla daleko preko gola.

39. minut - Šansa za Partizan, ubacio je Tošić, Miletić je šutirao glavom, ali je golman domaćih na mestu.

38. minut - Stengs dobija žuti karton.

36. minut - Dobra akcija Natka i Sume. Suma šutirao sa sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla preko mreže

31. minut - Stojković lako hvata loptu posle napada domaćih.

27. minut - GOOOOOLLLLL - Suma je strelac posle velike greške domaćih!

22. minut - Ostojić je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko prečke.

19. minut - Stojković je dobio udarac, ali će moći da nastavi utakmicu.

16. minut - GOOOOOOLLLLL - Partizan vodi, strelac je Asano!

14. minut - Svenson je pokušao glavom, ali nije uspeo da pogodi metu.

12. minut - Partizan ne uspeva da organizuje dobar napad.

9. minut - Stojković lagano hvata loptu posle kornera domaćih.

6. minut - Asano je dugo vukao loptu, ali je onda lošim dodavanjem upropastio veliki trud.

2. minut - Tukao je Stengs sa distance, Stojković nije morao da interveniše.

1. minut - Utakmica je počela!