Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz od Totenhema u Londonu 5:0 (3:0) u utakmici trećeg kola Grupe B Lige šampiona.

"Pevci" su sa četiri boda prestigli crveno-bele na tabeli i zauzeli drugo mesto. Srpski prvak je sada treći sa tri boda.

Zvezda i Totenhem sastaće se ponovo u četvrtom kolu, 6. novembra na "Marakani".

DRUGO POLUVREME

KRAJ UTAKMICE! Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su utakmicu trećeg kola Lige šampiona od ekipe Totenhema rezultatom 5:0.

83' Prvi žuti karton na utakmici i to za Nemanju Milunovića, nakon oštrog starta nad Le Selsom.

82' Treća izmena u redovima naše Zvezde. Ulazi Aleksa Vukanović, a izlazi Van La Para.

70' Još jednom Marin. Ovog puta naš kapiten šutirao je sa distance, ali Gazaniga ponovo siguran.

66' Odlična prilika za Garsiju! Sjajno je oduzeo loptu krilni napadač nešeg tima, kratko kombinovao sa Marinom koji ga je izbacio pred Gazanigu, ali je ipak golman Totenhema neutralisao njegov pokušaj.

57' 4:0. Orijer je probio po desnoj strani, dodao do Lamele koji se na 11 metara okrenuo i pogodio gornji desni ugao Borjanovog gola.

55' Gobeljić ponovo šutira. Van La Para je centrirao sa leve strane, lopta je stigla do Gobeljića koji snažno šutira, međutim Gazaniga sigurno interveniše.

52' Odlična prilika Gobeljića i Marina prekinuta je od strane pomoćnog sudije koji je signalizirao ofsajd poziciju.

46’ Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME

45’ Kraj prvog poluvremena 3:0 Totenhem vodi na kraju prvog poluvremena golovima Sona (2) i Kejna.

44' Gol 3:0. Son. Nakon što je Marin izgubio loptu, kontru je povukao Endombele i asistirao ka Sonu koji lako rešava situaciju 1 na 1 sa Borjanom.

36' Dobra prilika ovaj put za Marina. Gobeljić je dva puta šutirao i bio izblokiran, a drugi udarac stiže do našeg kapitena, koji šalje loptu malo pored leve stative gola domaćina.

27' Odlična šansa za Zvezdu! Gobeljić je centrirao ka Van La Pari koji skače pored Vertongena i upućuje udarac glavom, ali brani Gazaniga.

25' Još jednom Milan Borjan! Ponovo odlična odbrana! Ovoga puta udarac je uputio Ben Dejvis koji je gađao gornji desni ugao Zvezdinog gola.

22' SJAJNI BORJAN! Endombele je posle solo prodora uputio udarac van 16 metara, a naš čuvar mreže se istakao odličnom odbranom!

16' Gol 2:0. Lamela je prošao po desnoj strani i uputio centaršut koji je na drugoj stativi spremno dočekao Son i udvostručio prednost Totenhema.

12' Pokušao je Kejn još jednom i šutirao sa desne strane, međutim Borjan je na visini zadatka.

9' Gol 1:0. Posle kornera koji je izveo Son, Hari Kejn je bio najviši u skoku i zatresao mrežu.

5' Son je imao solo akciju, ali i ovaj udarac lako brani Borjan.

2' Prvi pokušaj za igrača Totenhema, ali Milan Borjan sigurno zaustavlja loptu

1’ UTAKMICA JE POČELA

Sastavi:

TOTENHEM: Gazaniga, Orije, Sančez, Vertongen, Dejvis, Ndombele, Sisoko, Son, Ali, Lamela, Kejn.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Kanjas, Vulić, Garsija, Marin, Van la Para, Tomane.

Milojević je odlučio da Portugalcu Tomaneu ukaže poverenje te ga je uvrstio u prvu postavu, a šansu od početka dobio je i Miloš Vulić. Evo kakvo je stanje što se tiče rezevrnih igrača.

Totenhem: Ostin, Vinks, Dajer, Lo Selso, Fojt, Eriksen, Mura.

Zvezda: Popović, Ivanić, Pavkov, Babić, Žander, Petrović, Vukanović.