Fudbaleri Atletika pobedili su večeras Juventus sa 2:0 (0:0) u Madridu, dok je Mančester Siti posle preokreta pobedio Šalke u Gelzenkirhenu 3:2 (1:2), u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Atletiko je nadigrao prvaka Italije golovima urugvajskog štoperskog tandema Hose Marija Himenez - Dijego Godin, u 78. i 83. minutu.

Izabranici Dijega Simeonea mogli su i ubedljivije da slave na Vanda Metropolitanu, ali i ovako u Torino nose velikih 2:0.

U Nemačkoj, Siti je u poslednjih pet minuta preokrenuo preko bivšeg fudbalera Šalkea Leroja Sanea i Rahima Sterlinga i to sa igračem manje zbog isključenja Nikolasa Otamendija.

Prethodno, Nabil Bentaleb je pogodio dva puta iz penala, u 38. i 45, nakon vođstva gostiju preko Serhija Aguera u 18. minutu. Za domaćina je ceo meč odigrao srpski štoper i bivši "građanin" Matija Nastasić. Revanši u Torinu i Mančesteru su na programu 12. marta.