U prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona, fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras Ajaks u Amsterdamu sa 2:1 (0:0), dok je Totenhem u Londonu ubedljivo savladao Borusiju iz Dortmunda 3:0 (0:0).

Ajaks je protiv trostrukog uzastopnog šampiona Evrope dominirao u prvom poluvremenu - Dušan Tadić pogodio je stativu u 26, da bi u 41. posle istorijskog, prvog VAR-a u Ligi šampiona, poništen gol Nikolasa Taljafika, zbog Tadićevog ofsajda i ometanja Tiba Kurtoe.

U nastavku, Real je poveo golom Karima Benzeme u 60. minutu, izjednačio je Kamil Zijeh u 71, a pobedu Madriđanima doneo je "rezervista" Marko Asensio u 86. minutu.

Na Vembliju, Totenhem je do velike prednosti došao golovima Ho Suna u 47, Jana Vertogena u 83. i Fernanda Ljorentea u 86. minutu.