AKTUELNO

Političar Čedomir Jovanović jutros je operisan u Beogradu.

Kako se navodi, Čeda Jovanović je jutros imao operativni zahvat na Ortopedskoj klinici.

- Operasina je zbog pucanja tetive u desnoj šaci što se dogodilo prošle nedelje. Sve je prošlo u najboljem redu - kaže izvor i dodaje:

- Jovanoviću su ugrađeni implanti koji će mu kasnije biti izvađeni. Čeda se dobro oseća i beskrajno veruje našim ortopedima hirurzima koji su mu prošle godine prvo sa dve operacije spasili koleno, a onda i kičmu.

Foto: drustvene mreze

Čedomir Jovanović je operisan je u oktobru prošle godine. Zahvat je tada izveo tim spinalnog hirurga Slaviše Zagorca, a reč je o vrlo kompleksnom zahvatu na četvrtom i petom lumbalnom pršljenu, diskusu i spinalnom kanalu.

Hirurški zahvat je trajao gotovo pet sati tokom kojih su pršljenovi stabilizovani sa četiri titanijumska šrafa i titanijumskim prstenom. Uprkos težini intervencije, rezultati postoperativne dijagnostike su pokazali da je tim hirurga Zagorca veoma uspešno izveo operaciju.

Foto: TV Pink Printscreen

Čedomir Jovanović se već oseća bolje, oslobođeni spinalni nerv mu je vratio sve funkcije desne noge, a titanijumski disk i šrafovi potpunu stabilnost kičme. Tokom dana se očekuje da će napraviti prve korake, što je i poslednja faza operativnog procesa kojim se uspostavlja puna funkcija kičme.

Autor: N.B.