AKTUELNO

Kada plivamo, angažujemo sve grupe mišića, ubrzavamo disanje i rad srca, podstičemo cirkulaciju, a sve to utiče na bolji rad mozga, samim tim i na raspoloženje.

Svaka fizička aktivnost, kao što je poznato, pomaže očuvanju i mentalnog zdravlja, a ukoliko ste pod velikim stresom ili u depresiji, najjednostavniji način da podstaknete lučenje hormona sreće jeste da zaplivate. Najnovija studija urađena u Velikoj Britaniji, pokazala je da plivanje od 30 do 60 minuta dnevno može da značajno smanji simptome depresije.

Utvrđeno je da se redovni plivači, ne samo opuštaju tokom boravka u vodi, već je veliki broj njih rekao i da im ova aktivnost pomaže da se lakše nose sa problemima u svakodnevnom životu i da ih brže rešavaju.

Foto: Pixabay.com

Ono što plivanje izdvaja od drugih fizičkih aktivnosti je i skoro nepostojeća mogućnost povreda, tako da možemo biti bezbrižni kada kročimo u vodu, što dodatno doprinosi opuštanju. Kada plivamo, angažujemo sve grupe mišića, ubrzavamo disanje i rad srca, podstičemo cirkulaciju, a sve to utiče na bolji rad mozga, samim tim i na raspoloženje.

Imajući u vidu da sam boravak pored vode opušta ljude i pomaže im da srede misli, jasno je da plivanje ima višestruko jači efekat. I dok za sedenje pored reke ipak moramo da sačekamo proleće, a za kupanje u moru leto, u bazenu možemo zaplivati bilo kada.

Pročitajte još: OVO SVAKA ŽENA MORA DA ZNA! U slučaju ove pojave idite odmah kod GINEKOLOGA

#Depresija

#Stres

#Zdravlje

#plivanje

'