Košarkaši Crvene zvezde nastavili su sa čudesnim partijama u Evroligi.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su petu uzastopnu pobedu u Evroligi savladavši Makabi u Tel Avivu sa 71:67.

Krajem prošle i početkom ove godine izabranici Dejana Radonjića su u više navrata dokazali da je sa njima sve moguće.

Zvezda je otvorila solidno duel u Tel Avivu i posle pet vezanih poena Luke Mitrovića je vodila sa 7:4, ali je domaćin uzvratio serijom 7-0 (11:7).

Zvezda se brzo vratila dobrom odbranom i do kraja prve četvrtine je ostala u egalu.

Odbrana je periodično bila na Zvezdinom standardnom nivou, a kada nije, Gaudlok je rešetao sa svih strana, a posebno je kritičan po crveno-bele mogao da bude pad u trećoj deonici.

Četvrta četvrtina otvorena trojkama Gudurića i Simonovića u pravo vreme, a pred kraj je ipak ukroćen Gaudlok kada je bilo 67:66.

Pred sam kraj monstruozno je zakucao Kuzmić za konačan rezultat, posle čega je još jednom čelična odbrana pokazala Izraelcima da nemaju timza velika dela, pa je utakmica završena sa 67:71 za Zvezdu.

Košarkaši Crvene Zvezde nalazili su se u sjajnoj seriji od četiri uzastopne pobede, rušili velikane pred sobom i sa učinkom 9-8 sanjali o plasmanu među osam najboljih. Sa druge strane, Makabi ima rezultate ispod svih očekivanja i tavori u donjem domu.