Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na turniru u Hamburgu, pošto je danas u prvom kolu izgubio od Španca Fernanda Verdaska u tri seta, 3:6, 6:4 i 6:7 (5).

U njihovom petom duelu, Verdasko je do druge pobede došao posle dva sata i 20 minuta igre.

Verdasko će u osmini finala turnira u Hamburgu igrati protiv Brazilca Tijaga Monteira koji je sa 2:0 pobedio Francuza Žila Simona.

Verdasko je posle lako dobijenog prvog seta u kom je napravio dva brejka u završnici, dobro počeo i drugi set, odmah je oduzeo servis rivalu i poveo sa 2:0.

Lajović je ipak uspeo odmah da uzvrati istom merom, da bi potom u sedmom gemu stigao do novog brejka, koji mu je, kasnije se ispostavilo, bio dovoljan da dodje do izjednačenja u setovima - 1:1.

Odlučujući set Lajović je počeo brejkom, vodio je sve do osmog gema, kada je Verdasko oduzeo servis, a potom i set odveo u taj-brejk koji mu je pripao rezultatom 7:5.