Srpski teniser Viktor Troicki završio je učešće na turniru u Dohi, pošto je večeras poražen u prvom kolu od Italijana Matea Beretinija u tri seta, 6:4, 6:7 (5) i 4:6.

Beretini je u njihovom prvom duelu do pobede došao posle preokreta i dva sata i 20 minuta igre.

Troicki je dobro počeo meč, brzo je poveo sa 2:0 uz prednost brejka, ali je Italijan, 135. teniser na ATP rang-listi uspeo da se vrati i izjednači, da bi srpski teniser ponovo u devetom gemu ponovo napravio brejk, a potom i na svoj servis priveo set kraju.

Drugi set doneo je neizvesnu borbu, Italijan je već tada pokazao da će biti veliki izazov za Troickog, s obzirom na to da je imao sedam brejk lopti, ali nijednu nije iskoristio, pa je set otišao u taj-brejk.

Odlučujući gem drugog seta pripao je Beretiniju rezultatom 7:5, iako je prvo Troicki imao prednost mini-brejka.

U trećem, odlučujućem setu, Italijan je dvaput oduzeo servis Troickom koji je samo jednom uspeo da uzvrati istom merom, pa je tako pretrpeo prvi poraz u 2018. godini.

Beretini će u drugom kolu turnira u Dohi igrati protiv Nemca Petera Gojovčika koji je sa 6:4 i 6:1 ranije danas pobedio drugog srpskog predstavnika na turniru u Dohi Filipa Krajinovića.