Najbolji svetski teniser Novak Đoković igrao je protiv Španca Roberta Bautiste Aguta meč polufinala Vimbldona.

Dvojica tenisera do sada su se sastajala 10 puta, a Novak vodi sa 7:3 u pobedama. Ipak, činjenica je da je Španac dobio poslednja dva duela, u Majamiju i Dohi.

Najbolji teniser sveta igrao je za plasman u novo finale u kom će, ako prođe, igrati protiv Rodžera Federera ili Rafaela Nadala za odbranu trofeja na Vimbldonu.

PRVI SET

Novak je dobio prvi set rezultatom 6:2.

DRUGI SET

Ovaj set pripao je španskom teniseru. Završen je rezultatom 4:6 - Agut je uspeo da iskoristi osvojeni brejk na najbolji mogući način.

Meč je na kratko bio prekinut u drugom setu jer je pozlilo jednom navijaču. Njemu je ukazana lekarska pomoć, a meč Đokovića protiv Roberta Bautiste Aguta iz Španije je nastavljen posle nekoliko minuta.

TREĆI SET

Srpski teniser osvojio je treći set rezultatom 6:3 nakon jednog od najzanimljivijih gemova u meču.

ČETVRTI SET:

Najbolji teniser sveta savladao je nezgodnog Španca rezultatom 6:2! Đoković je u finalu Vimbldona šesti put u karijeri!