On je eliminisan u trećem kolu.

Teniser Viktor Troicki završio je takmičenje na Australijan Openu, nakon što je izgubio od Švajcarca Stana Vavrinke.  Igrala su se četiri seta, 3:6, 6:2, 6:2, 7:6(7).

Srbija je njegovim porazom ostala bez svog predstavnika u melburnu, budući da su Dušan Lajović i Novak Đoković već završili takmičenje.

Početak je bio bolji za Vavrinku, koji je u četvrtom gemu napravio brejk i poveo. Ipak, Troicki je uspeo dadobije prvi set, koji je trajao manje od pola sata.

U drugom setu, Troicki nije iskoristio dve brejk lopte, pa je Vavrinka poveo sa 3:2. Zatim je usledio još jedan, a zatim i vođstvo 5:2. Bez problema je zatim izjednačio u setovima.

Treći i četvrti set Vavrinka je osvojio bez većih problema, a meč je otišao u taj brejk.

Vavrinka je odmah napravio mini-brejk, a onda i poveo sa 5:2, ali se Troicki nije predavao i izjednačio je na 5:5. Srpski reprezentativac imao je set-loptu pri vodjstvu 7:6, ali je Vavrinka izjednačio, a onda i poveo 8:7, da bi potom novim mini-brejkom dobio meč.