Prvi reket sveta Novak Đoković bio je nezadovoljan uslovima za igru u finišu prvog seta na meču protiv Federika Delbonisa.

Đoković je izborio plasman u osminu finala mastersa u Majamiju pošto je danas pobedio 83. igrača sveta Argentinca Federika Delbonisa posle tri seta, 7:5, 4:6, 6:1.

Prvi teniser sveta pobedio je posle nepuna dva sata igre. On je poveo sa 5:2 u prvom setu, ali je Delbonis uspeo da izjednači na 5:5.

Novak se u tim momentima žalio na uslove za igru. Iako su bili kasni popodnevni sati, reflektori nisu bili upaljeni. Đoković je bio ljut jer nije bilo dovoljno svetslosti. Rekao je sudiji da upale reflektore ili će napustiti teren.

- Zašto svetla nisu već upaljena - upitao je Nole.

- Nije bila moja odluka, ali dobro - odgovorio je sudija.

- Okej, pa, šta će sad biti?

- Sada je pravo vreme da se upali - rekao je arbitar.

Posle nekoliko minuta svetlo je upaljeno. Srpski teniser je posle toga vezao dva gema i poveo u meču.

Đoković je dobro počeo drugi set, poveo je sa 3:1, ali je stao, dozvolio je protivniku da se vrati u meč, da napravi dva brejka i izjednači na 1:1 u setovima.

Prvi igrač sveta je popravio igru u trećem setu, u kome je dozvolio Argentincu da osvoji samo jedan gem i plasirao se u osminu finala.