Fudbaleri Partizana ugostili su Radovce u Humskoj u odloženom meču 5. kola Superlige i odneli pobedu rezultatom 1:0.

Meč 5. kola Superlige Srbije između Partizana i Rada nije odigran u prvobitno planiranom terminu, zbog učešća Partizana i Crvene zvezde u evropskim kvalifikacijama. Ovaj zaostali meč odigrao se danas, a u korist Partizana koji je odneo pobedu rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka bio je Marko Janković u 49. minutu utakmice, pa crno-beli u pobedničkom raspoloženju čekaju nedeljni okršaj sa Crvenom zvezdom.

Mučili su se crno-beli, ali samo u prvom poluvremenu, kada nikako nisu uspevali da nađu put do protivničke mreže. U tim trenucima Rad je bio taj koji je imao bolje prilike.

Ipak, u nastavku se sve promenilo i Partizan je od prvog minuta drugog poluvremena zaigrao mnogo aktivnije. Takva igra im je donela rezultat već u 49. minutu, kada je Marko Janković posle centaršuta Nemanje Nikolića zatresao mrežu Rada.

Partizan je imao prilika i posle prvog gola, a značajno im je olakšao posao crveni karton Bogdana Mladenovića u 61. minutu. Ipak do kraja nije bilo promene rezultata.

Sastavi:

Sudija: Miloš Đorđić (Novi Beograd)

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Marković, Valijente, Urošević - Janković, Šćekić, Pantić, Zakarić - Nikolić, Rikardo.

RAD: Marković – Ignjatijević, Perendija, Šipčić, Vico – Bainović, Mladenović, Marinković – Lutovac, Mihajlović, Kasalica.

TOK MEČA

Drugo poluvreme:

90' Igraće se još 3 minuta.

85' Kasalica se vratio na teren nakon što mu je ukazan pomoć.

77' Kasalica je posle kontakta sa Šćekićem pao na zemlju, a potom je iznet s terena. Ne čini se da je dobro.

71' Nema prekršaja Kasalice nad Jankovićem. Sudija Đorđić nije pokazao na belu tačku.

67' NOVA ŠANSA ZA PARTIZAN! Rikardo šutirao sa oko 15 metara ali maši gol.

65' Dobar šut Pantića, ali lopta pogađa stativu.

64' Drugi žuti karton za Mladenovića koji napušta teren. Rad ostaje sa 10 igrača na terenu.

59' Rikardo je došao do lopte na 20 metara od gola, Nikolić je bio sam u kaznenom prostoru, ali je Rikardo probao sam i završio sa prekršajem.

54' Rikardo je probao posle kornera ali je odbrana Rada opet dobro intervenisala i i izbila loptu u novi korner.

49' GOL! Janković za prednost Partizanu. Prethodno je Nikolić centrirao sa desne strane kaznenog prostora, a Janković je rutinski smestio loptu u mrežu.

Prvo poluvreme:

43' Stojković odbranio gol crno-belih. Mladenović je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je išla u rašlje, ali je mreža sačuvana.

39' Greška Rada, ali Rikardo propušta ovu priliku i šutira pravo u golmana Markovića.

35' Stojković je bio savladan, ali Vulićević u poslednjem trenutku, skoro sa gol linije izbacuje loptu. Malo je falilo da se promeni rezultat u korist Rada.

28' Rikardo je prošao po levoj strani i centrirao, ali je na vreme odbrana gostiju izbacila loptu ispred Nikolića. POSTAJE SVE NAPETIJE U HUMSKOJ!

22' NAJBOLJA ŠANSA ZA RAD! Prodor Mladenovića, ali Stojković istrćava na vreme i zaustavlja njegov šut sa oko 20 metara. Korner za goste.

16' Prilika za Rad - slobodan udarac. Mladenović je ubacio loptu, ali je odbrana Partizana uspela da je izbije.

14' Urošević je poslao centaršut na drugu stativu, opet na vreme intervenišu defanzivci rada.

13' Lutovac kreće ka golu ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

12' Mladenović je dobio žuti karton zbog žestokog starta na Nikoliću.

10' Mrtvilo na terenu, sve se svodi na opipavanje snaga.

5' Partizan napada preko Vulićevića, ali je dobro postavljena odbrana Rada - na vreme su odreagovali i sprečili gol.

1' Utakmica je počela i prvi sa centra kreću igrači Partizana.

Pre početka Klubu Partizan uručena je zahvalnica zbog doprinosa i pomoći u lečenju malog Dušana Todorovića, nakon čega je i sudija Đorđić označio početak meča.