Najbolji srpski teniser Novak Đoković igrao je u finalu Vimbldona protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona za četvrti trofej na ovom turniru.

Oba tenisera su do finala došla iscrpljujućim i dugim mečevima, Anderson je posle šest i po sati savladao Amerikanca Džona Iznera 3-2, istim rezultatom kao što je Đoković slavio nad Špancem Rafaelom Nadalom ali u dva dana.

Treći set osvojio je najbolji srpski teniser 7:6.

Nije igrao Đoković u trećem setu kao tokom prva dva, to na sreću Anderson nije uspeo da iskoristi. Opet je imao tri brejk i set lopte, sve je Nole spasao i gledali smo taj-brejk.

I drugi set Nole je dobio rezultatom 6:2.

Imao je Kevin brejk loptu, mogao malo da uvede set u neizvesnu završnicu, ali mu nije dozvolio Đoković, koji posle sat i 12 minuta ima dva seta prednosti.

Prvi set: Dobar početak meča - Đoković dobio set rezultatom 6:2!

Novak i Kevin su do sada imali šest međusobnih okršaja, a srpski teniser vodi u pobedama sa 5:1.

Nagradni fond Vimbldona iznosi 34 miliona funti.