Fudbalska reprezentacija Srbije startovala je danas na Mundijalu u Rusiji, i to pobedom nad selekcijom Kostarike.

Stadion: Kosmos arena. Sudija: Malag Diediju.

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov, Matić, Milivojević, Tadić, Milinković Savić, Ljajić, Mitrović.

KOSTARIKA: Navas, Gonzales, Duarte, Akosta, Gamboa, Kalvo, Guzman, Borhes, Ruiz, Venegas, Urenja.

Utakmici prisustvuje 41.432 gledaoca. Kapacitet stadiona u Samari je 45.000.

A u Beogradu slavlje zbog uspeha naših "orlova"!

UŽIVO

Drugo poluvreme:

97' Kraj utakmice! PRVA POBEDA SRBIJE NA SVETSKOM PRVENSTVU od 2010. godine!

93' Matić je ušao u sukob sa klupom Kostarike.

89'  Mitrović izlazi, u igri je Aleksandar Prijović. IGRAĆE SE JOŠ PET MINUTA SUDIJSKE NADOKNADE VREMENA!

87'  Ponovo Mitrović! Umesto da šutira kada se našao sam pred Navasom, srpski napadač je pao. Od penala nije bilo ništa. Ponovo je strašnu asistenciju imao Milinković-Savić.

82' Druga izmena Srbije - Tadić ide na klupu, u igri je Rukavina.

82' Tošić u duelu sa Kembelom. Išao je naš štoper glavom gde neko ne bi ni nogom, na sreću dobro je prošao.

76'  VELIKA ŠANSA za SRBIJU! Tadić je ubacio loptu, a Kostić sam na tri, četiri metra od praznog gola loše reagovao! Neverovatan promašaj!

74' Poslednja izmena kod Kostarike - ušao je Kolindres, a izašao Guzman.

73' Opasnost pred golom Stojkovića, ali na vreme interveniše mladi Milenković. Dobro je, odbranili smo se.

71' Prekršaj Milenkoviću. Slobodan udarac za Kostariku.

70' Reaguje i Krstajić. Prva izmena kod "orlova" - Kostić umesto Ljajića.

66' Nova izmena u redovima kostarike. Umesto Urenje ulazi Kembel.

63'. Pritiska Kostarikanaca posle primljenog gola, imala su priliku da priprete Stojkoviću, ali smo se odbranili.

60' Prva izmena na meču. Odmah menjaju Kostarikanci, Bolanos u igri umesto Venegasa.

58' Ivanović dobija žuti karton.

56' Slobodan udarac za Srbiju. Kolarov pored lopte. Goooooool!!!

54' Korner za Srbiju, Ljajić je ubacio loptu u peterac, ali je Duarte držao MItrovića sa obe ruke, pa naš napadač nije mogao da reaguje.

50' Najbolja šansa do sada. Mitrović imao odličnu priliku za prvi poen. Sergej je iz prve proigrao Mitrovića, ali Navas kao hobotnica. Sve brani.

49' Kolarov je na centru terena, drži se za leđa. Nadamo se da kapiten nije ozbiljno povređen. Počelo je drugo poluvreme, sa centra su krenuli Kostarikanci!

47' Urenja je pokušao da se ušeta u naš peterac, ali pored Tošića se ne prolazi. Samo ukoliko se služite niskim udarcima kao tikosi.

Ogromna podrška našim orlovima širom zemlje

Fudbaleri Srbije tokom utakmice imaju veliku podršku u gradovima širom zemlje gde je sve "stalo" i navija se za reprezentaciju. U Beogradu se utakmica gleda organizovano na "Mundijalskom trgu", u prisustvu velikog broja građana, pretežno mladih, kao i u kafićima u centru, a slično je i Novom Sadu, Čačku, Nišu, Užicu....

Prvo poluvreme:

45' Kraj prvog poluvremena

42' KAKVA ŠANSA!!! ALI OFSAJD! Kakav potencijal ima naša reprezentacija!

41' Šansa za Kostariku! Nekoliko duplih pasova i Kalvo šutira levom nogom, na sreću, slabijom. Stojković još jednom izbacuje loptu!

39' Venegas jako ka golu, ali će biti korner za Kostariku. Korner izvodi Guzman

34' Faul Venegasa. Kolarov izvodi slobodan udarac. Akosta i Tadić su se jako udarili u vazduhu. Meč je prekinut dok im se ukazuje pomoć

34' Obe ekipe su dosad imale tri udarca na gol, Kostarika dva u okvir

31' Ivanović se odlučuje da centrira, ali bezuspešno. Lopta odlazi preko stative. Nakon minut i po igre Ivanović opet pokušava da loptom prebaci preko polovine terena, ali mu ni ovo ne uspeva

27' NAJBOLJA PRILIKA NA UTAKMICI! Sergej Milinković Savić ka golu, ali lopta odlazi golmanu u ruke

24' Milivojević, Tadić pa Mitrović, ali mu je bilo potrebno malo više vremena da bi zahvatio loptu onako kako je želeo. Još jedna neiskorišćena šansa za srpsku reprezentaciju

23' Ljajić Tadiću, lepo dodavanje i lepa šansa, ali pored gola!

22' Prekršaj na Tadiću i prvi žuti karton za Kalva. Nadamo se da Tadić nije povređen.

20' Dušan Tadić je ubacio loptu u kazneni prostor tikosa, ali su na mestu i ovog puta bili Kostarikanci.

15' Iiii ZAMALO! Odlična kombinacija Tadića i Ivanovića, pokušava da doda Mitoviću, ali nije. Navas izbacuje loptu iz peterca

13' Kakva šansa za Mitrovića! Primio loptu na ivici šesnaesterca, šutirao, ali Navas hvata loptu!

12' Opet prilika za Kostariku - Gonzales ponovo pokušao glavom, ali lopta ide preko gola.

10' Selektor Krstajić zasad prilično mirno prati meč, sve vreme je na nogama u predviđenom prostoru ispred klupe.

8' Kapiten Kolarov je pripretio sa distance, raspalio je po loti sa oko 25 metara ali je lopta završila u gol-autu.

06' Jaka šansa za Srbiju! Kolarov ka golu, ali lopta prolazi pored

03' Duarte u centaršut, Gonzales nije uspeo glavom. Lopta u rukama Stojkovića

02' Odmah po startu šansa za orlove, ali su Kostarikanci izveli loptu iz svog peterca

01' Utakmica je počela! Svi smo uz naše "orlove". Prvi napad za reprezentaciju Srbije.