Vozač Repsol Honde Mark Markes pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Francuske u Le Manu i uvećao prednost u generalnom plasmanu.

Drugo mesto zauzeo je vozač Dukatija Danilo Petruči sa zaostatkom od 2,310 sekunde, a treći je bio Valentino Rosi iz Jamahe sa 5,350 sekundi zaostatka. Rosi je startovao sa devetog mesta, ali se na podijum popeo, pored dobre vožnje, i zahvaljujući greškama ostalih vozača i izletanja sa staze.

Vozač Dukatija Džek Miler zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Dani Pedrosa iz Honde, a šesti Horhe Lorenco iz Dukatija. Četvorostruki svetski prvak Markes je uvećao prednost na 36 poena u generalnom plasmanu nad Maverikom Vinjalesom iz Jamahe, koji je danas zauzeo sedmo mesto.

Domaći vozač Žoan Zarko iz Jamahe je treći u generalnom plasmanu. On je danas startovao sa pol pozicije, ali je u osmom krugu izleteo sa staze.

Trku nisu završili ni Skot Reding, Tito Rabat, Andrea Doviciozo, Alvaro Bautista i Andrea Janone.

Naredna trka u šampionatu vozi se 3. juna za Veliku nagradu Italije u Muđelu.