Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Nišu ekipu Radničkog sa 3:1 u derbi meču 32. kola Super lige Srbije.

Golove za Zvezdu postigli su Nenad Krstičić u sedmom, Aleksandar Pešić u 57. i El Fardu Ben tri minuta kasnije. Jedini gol za Radnički postigao je Milan Pavkov u 43. minutu.

Nakon i druge pobede u plej-ofu, Zvezda je prva na tabeli sa 45 bodova, dok je Radnički četvrti sa 28.

Crveno-beli su poveli već u sedmom minutu pogotkom Krstičića na centaršut Bena iz kornera.

Zvezda je nakon tog gola imala šansu da već tada reši utakmicu, ali je Ben promašio dva zicera.

Radnički je igrao sve bolje kako je meč odmicao, pa je u finišu prvog poluvremena, u 43. minutu, stigao do izjednačenja, a strelac je bio Pavkov. Fudbaler Zvezde na pozajmici u Radničkom iskoristio je nesporazum u odbrani beogradske ekipe i zatresao mrežu Milana Borjana.

Novu prednost Zvezdi doneo je Pešić u 57. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je Ben tri minuta kasnije. Asistent kod trećeg gola bio je Pešić koji je petom loptu dodao do Bena.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Čukarički, dok Radnički gostuje Partizanu.