Mladi fudbaleri Brodarca izgubili su večeras od Mančester Junajteda 2:0 (2:0) i eliminisani su u 1/16 finala Lige šampiona za igrače do 19 godina.

U meču odigranom pred oko 3.000 gledalaca na stadionu Voždovca gostujući tim je golovima Indija Bunena u 18. i Tirela Vorena u 29. minutu već u prvom poluvremenu stekao veliku prednost, mada je Brodarac prethodno imao nekoliko dobrih udaraca ka golu Fojtičeka.

Meč je počeo minutom ćutanja u znak sećanja na 60 godina od tragedije u kojoj su prilikom uzletanja aviona u Minhenu poginuli članovi posade i fudbaleri Junajteda posle gostovanja Crvenoj zvezdi.

Utakmici je prisustvovao i predsednik Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza, a u loži stadiona Voždovca među zvanicama bili su i Gordan Petrić, Stanislav Karasi, Milovan Djorić, Vladica Popović i Novica Tončev.