Košarkaši Denvera izgubili su na gostovanju od Los Anđeles Lejkersa 127:109 u NBA meču u kojem je Nikola Jokić zaradio isključenje u drugoj četvrtini zbog prigovora sudiji.

Jokić je, kao i trener Denvera Majk Maloun, isključen jer su prigovorili sudiji smatrajući da je bio faul nad srpskim centrom.

Bivši košarkaš Mega Leksa do tog trenutka imao je po šest poena i skokova, kao i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Na kraju najviše se istakao Lonzo Bol sa tripl-dablom - 11 pogodaka, 16 skokova i 11 završnih dodavanja, Džulijus Rendl dodao je 24 poena, dok je kod gostiju Geri Heris imao 20.

Detroit Bobana Marjanovića, koji ponovo nije igrao, pobedio je Minesotu Nemanje Bjelice 100:97.

Bjelica je za 15 minuta imao dobar učinak u tom vremenu od sedam poena, dva skoka i asistenciju.

Najbolji pojedinac utakmice bio je centar Detroita Andre Dramond sa 20 pogodaka i 16 uhvaćenih lopti.

Ostali rezultati:

Toronto - Vašington 100:91 Majami - Indijana 95:120 Bruklin - Golden Stejt 111:118 Finiks - Čikago 113:105