Fudbalska reprezentacija Srbije sa 2:0 zabeležila je prvu pobedu na azijskoj turneji, a rival joj je bio nacionalni tim Kine. Utakmica se igrala u Guangdžou, a Srbija je do pobede došla golovima Adema Ljajića i Aleksandra Mitrovića.

96. minut - Rajković izbacuje loptu, a sudija svira kraj. Pobede Srbije sa 2:0.

92. minut - Živković šutira i preko gola. Sličan udarac imao je u Benfici kada je na ovakav način, postigao gol. Ovo je bio poluvolej iznad prečke.

90. minut - Slobodan udarac za Kinu. Udarac u gol, ali Rajković boksuje tu loptu. Počelo je i zaustavno vreme koje će trajarti pet minuta.

87. minut - I KIna je izvršila izmenu.

85. minut - Na teren ulaze Aleksandar Prijaović i  i Mijat Gaćinović, a izlaze Aleksandar Mitrović i ...

82. minut - Nenad Krstičić ulazi umesto Adema Ljajića.

79. minut - Živković do Mitrovića, ovaj glavom i lopta preko gola.

76. minut - Nova Šansa za Mitrovića, gol, ali nedozvoljena pozicija.

69. minut - Živković, slab centaršut. Opet Srbija. Gudelj, Živkoviću, ovaj do Mitrovića i GOLLLLL - dva nula.

67. minut -  Ksujepeng nije uspeo da stigne loptu, tako da ništa od šanse.

67. minut - Izmena kod Kineza Hongbo napušta teren, a ulazi Vang Šen Čao.

62. minut - Gudelj, Tadić, Živković, tadić, Savić, Gudelj, Tošić, opet Živković, Tadić, Rukavina, Mitrović udarcem glavom i ništa. To je bio 15. udarac Srbije ka golu Kine.

60. minut - Šansa za Srbiju, ali ništa. Lopta je u korneru za Srbiju.

60. minut - Umesto Filipa Kostića na teren ulazi Andrija Živković. Živković će takođe otići na bočnu poziciju.

57. minut - Udarac Mitrovića i odbrana Žunlinga.

56. minut - Su Peng centrira, šansa za Kinu, prvo Žunmin, pa Đao Ling i Rajković brani. Obradović izbacio u korner.

53. minut - Hongbo centrira, ali jedan od igrača Kine u nedozvoljenoj poziciji.

51. minut - Lopta ka Sjapo Žiju, Vu Li. Vu Li šutira i odbrana Rajkovića. Velika šansa za Kinu.

49. minut - Sjajna odbrana Rajkovića koji je dva puta reagovao van kaznenog prostora i uspeo da sačuva mrežu.

47. minut - Mitović imao sjajnu prliliku, ali odlična odbrana Džu Linga.

46. minut - POČELO DRUGO POLUVREME. Predrag Rajković na golu zamenio Vladimira Stojkovića. Ostatak ekipe bez promene.

45. minut - Šansa za Kinu iz slobodnog udarca ali ništa. KRAJ PRVOG DELA.

42. minut - Tošić zaustavlja Vu Lija. Slobodan udarac za Kinu. Izvode slobodan udarac, ali lopta ni blizu gola.

41. minut - Mitrović glavom, ali brani Žunling. Velika šansa za Srbiju!

40. minut - Tadić nesebično ka Aleksandru Mitoviću, ispred samog gola Kine, ali Mitrović prekratak da bi stigao tu loptu. Još jedna propuštena prilika Srbije.

38. minut - Šansa za Kinu. Hongbo je čekao da šutira, ali ništa. Jedna od opasnih akcija Kine. Srpski igrači izbacuju tu loptu.

36. minut - Mitrović traži prostor za udarac, ali pada. Ništa od faula, već faulira Žan Lipenga.

35. minut - Lopta za Kineze. Hongbo ispred gola Srbije, ali loš udarac.

31. minut - Dodavanje Nemanje Gudelja nije uspeo da iskoristi Kostić.

27. minut - Kostić pokušava, ali je pao jer se okliznuo. Ovo je mogla da bude dobra akcija, ali pad ga je sprečio da po drugi put zatrese gol Jan Žunlinga.

26. minut - Faul nad Mitrovićem. Ništa od akcije.

22. minut- 1:0 za Srbiju. Gol postiže Adem Ljajić. Kostić je prošao po levoj strani, centrirao, Tadić je pokušao dva puta ali su njegovi pokušaji izblokirani. Lopta je stigla do Ljajića koji je uspeo da savlada domaćeg golmana.

18. minut - Sergej Milinković Savić igrač lacija šutirao je, ali pravo u golmana Kine.

17. minut - Igra na sredini terena, još uvelk bez izgledne prilike i za jednu i za drugu stranu da mogu postići gol.

16. minut - Napad Srbije, lepa akcija Srbije, ali nogom udarac blokira Kina i kreće u napad.

14. minut - prekršaj Gudelja. I odlična reakcija Vladimira Stojkovića.

13. minut - Srbija pokušava brzo napred, ali Kina ih zadržava. Loptu uzimaju Kinezi.

12. minut - Ljajić, namešta se za udarac, ali ništa.

10. minut - Prva velika prilika za Srbiju. Kostić je odlično uposlio Tadića, ali napadač Srbije iz dobre pozicije nije uspeo da pogodi mrežu rivala.

06. minut - Mitrović uzima loptu prebacuje na drugu stranu ka Obradoviću, međutim tamo je bliži lopti bio Kongo. Još jednom brzo Kinezi pokušavaju da dođu u situaciju da šutiraju.

04. minut - Kinezi su imali dobar napad, ali ništa. U ovom trenutku je 26 stepeni, vlažnost 62 procenta.

03. minut - Mitrović uzima loptu kineskim fudbalerima, ovo je možda šansa za dodavanje, ipak udarac Aleksandra Mitrovića. Lopta je pogodila nekog na putu ka golu.

02. minut - Presing na zadnju liniju kao što to rade i u ovom slučaju nekoliko lepih poteza prvo Milinkovića, Savića, zatim i Kostić.

Srbija će utakmicu početi u formaciji 4-3-3: Stojković - Rukavina, Ivanović, Tošić, Obradović - Milinković-Savić, Gudelj, Ljajić - Tadić, Mitrović, Kostić.

Kina, koju sa klupe predvodi selektor Marčelo Lipi, počinje utakmicu u sastavu: Jan Žunling, Žang Linpeng, Feng Ksijaoting, Vu Li, Hao Žunmin, Ženg Ženg, Li Ksujepeng, Gao Lin, Jin Hongbo, Ju Hančao, Žao Juhao.