Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Engleske, pošto je na terenu broj jedan na Vimbldonu savladao Čeha Adama Pavlaseka u tri seta 6:2, 6:2, 6:1.

Novak će u trećem kolu igrati sa pobednikom meča između Letonca Ernesta Gulbisa i Argentinca Huana Martina Del Potra.

Prvi i drugi set Đokovićevog meča bili su gotovo identični. Novak je u oba meča pravio brejk na startu, a zatim u sedmom gemu duplirao prednost, što mu je omogućilo da posle sat i pet minuta igre osvoji dva seta istim rezultatom - 6:2.

Treći set počeo je Novakovim brejkom, koji mu je omogućio da lagano uđe u poslednji deo igre. Đoković je u četvrtom gemu dobio opomrnu od sudije, a u petom je imao raspravu sa nekim iz publike. To ga nije sprečilo da napravi dupli brejk i zakorači ka plasmanu u treće kolo, koji je kasnije overio.