Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas od Španije 81:69 (20:13, 17:32, 19:22, 13:14) u drugom meču druge faze Svetskog prvenstva u Kini.

Španci su ovim trjumfom završili kao prvi u grupi J i sa te pozicije idu u četvrtfinale, dok su izabranici Aleksandra Đorđevića zabeležili prvi poraz i kao drugoplasirana ekipa u grupi nastavljaju takmičenje na SP.

Rival Španije u četvfinalu biće Poljska, dok će srpski košarkaši za ulazak u polufinale igrati protiv Argentine. Srbija je za razliku od svih prethodnih mečeva na šampionatu, odigrala u neprepoznatvljivm izadanju, što je rezultiralo prvom neuspehu posle 10 pobeda u pripremnom periodu i četiri trijumfa SP.

Najefiksniji u srpskom timu bio je Bogdan Bogdanović 26 poena i 10 skokova, koji je bio jedni dvocifren. Po sedam poena dali su Nikola Milutinov i Miroslav Raduljica, a meč je obeležilo i isključnje Nikole Jokića u trećoj četvrtini.

Kod Španaca je najbolji bio Riki Rubuio sa 19 koševa, dok je Viktor Klaver ubacio dva manje. Srbija će četvfinalni meč sa Argentinom igrati u utorak od 13 sati po srednjeevropskom vremenu.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 69:81 - 14 poen Klavera na meču. Većina sa penala.

38. minut - Lučić je iznudio faul i bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. Presudni momenti na meču. Ljulj pogađa na drugoj strani.

36. minut - 68:77 - Druga trojka Bogdana, njegov 26 poen na meču.

34. minut - Bogdanović 3/3 sa linije penala. Španci ne koriste napad i prave novi faul nad Bogdanovićem. Naš bek sada 2/2 sa slobodnih bacanja.

33. minut - 58:72 - Trojka Ljulja uz zvuk sirene. Nestvaran koš pleja Španije.

31. minut - 58:67 - Raduljica sjajno zakucava.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Srbija se polako vraća u igru! Vasa Micić je pogodio tri slobodna bacanja i spustio je razliku na 11 poena na kraju treće četvrtine.

30. minut - 53:65 - Sjajno zakucavanje Bogdanovića iz kontre!

27. minut - 47:63 - Pogađa Raduljica uz faul. Posle toga još jedan poen sa penala.

25. minut - 39:57 - Trojka Klavera. Njegov 9 poen na meču.

23. minut - 39:52 - Druga tehnička za Jokića i isključenje za našeg centra! Bila je borba za loptu Jokića i Gasola, sudija je umesto faula pokazao mrtvu loptu. Nikola je poludeo, a sudija mu je odmah pokazao tehničku i automatski isključenje sa utakmice.

22. minut - 37:51 - Serija Španaca od 9:0, zaključno sa prvim delom igre. Jokić je zaradio i tehničku.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 37:45 - Trojka Ljulja uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

18. minut - 29:35 - Brutalno zakucavanje Milutinova, njegovo drugo na meču.

13. minut - 22:21 - Mini serija Španije. Trojka Ljuja, pa koš Klevera. Mini-serija furije od 5:0!

14. minut - 24:26 - Jokić pogađa uz zvuk sirene. Skariolo prigovara, ali bez uspeha.

12. minut - 22:16 - Novi poeni Jokića.

11. minut - 20:16 - Zakucavanje Ernangomeza uz faul Marjanovića.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 20:13 - Kraj prve četvrtine.

9. minut - 20:11 - Trojka Bogdanovića, pa krađa i polaganje Jovića. u igru ulazi Marjanović.

7. minut - 12:6 - Blokada Jovića, dug pas za Lučića koji pogađa uz faul. Španci traže tajm-aut.

6. minut - 10:6 - Pogađa Bogdanović, njegov 4 poen.

4. minut - 6:6 - Jović za Bogdana koji zakucava.

1. minut - 0:2 - Dva skoka u napadu i koš za Španiju.

SASTAVI:

SRBIJA - ŠPANIJA 69:81 (20:13, 17:32, 22:19, 13:14) Srbija: Birčević 3, Bjelica 3, Bogdanović 26, Gudurić, Jokić 6, Jović 4, Lučić 8, Marjanović, Micić 5, Milutinov 7, Raduljica 7, Simonović. Španija: Klaver 14, Fernandez 7, Gasol 11, H. Ernangomez 3, V. Ernangomez 7, Ljulj 9, Oriola 6, Ribas 5, Rubio 19.