Serena Vilijams i Endi Marej plasirali su se u osminu finala mešovitih parova u Vimbldonu.

Najatraktivniji par u turniru pobedio je sinoć Fabricea Martina i Rakel Atavo 7:5, 6:3 i sad je jedan od favorita za naslov.

U vreme Serenine najveće dominacije u ženskom tenisu pokrenute su rasprave bi li imala ikakve šanse u singlu protiv slabije rangiranih igrača.

Sigurno ne bi, ali Serena je sinoć pokazala da bi, ako ništa drugo, bila težak protivnik.

Kod vođstva 5:4 u prvom setu i izjednačenju na servis protivnika, mlađa sestra Vilijams je Martinu servis od 222 kilometra na sat vratila u teren za direktni poen i set loptu.

Serena je celi meč sjajno reternirala pa su je novinari pitali za komentar tog segmenta igre nakon meča.

- Ne očekujte da ću to ikad više u karijeri napraviti. Mislim da nikad u životu nisam tako reternirala u nekom meču - rekla je Amerikanka.