Srpski tim je bio potpuno nemoćan u Lavovu.

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je danas od Ukrajine u gostima sa 5:0 u svojoj drugoj kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo.

Strelci su bili Viktor Cigankov u 26. i 28, Jevgen Konopljanka u 46. i 75. i Roman Jaremčuk u 58. minutu.

Ovo je bio najteži poraz Srbije od osamostaljenja 2006. godine.

Selektor Mladen Krstajić je izveo postavu sa formacijom 3-5-2 u prvom poluvremenu, a Ukrajina je bila mnogo bolja i u tom delu imala čak 16 šuteva na gol i postigla dva pogotka.

Krstajić je u drugom delu promenio formaciju u 4-4-2, ali je Srbija primila gol već u prvom minutu nastavka.

Ukrajina je do kraja utakmice dala još dva gola i deklasirala reprezentaciju Srbije.

Srbija je imala samo jedan šut u okvir gola, ali je i taj pokušaj rezerviste Aleksandra Mitrovića u drugom poluvremenu bio bezopasan.

Reprezentacija Srbije će narednu utakmicu u kvalifiakcijama igrati u ponedeljak protiv Litvanije pred praznim tribinama u Beogradu.

Ukrajina je prva na tabeli Grupe B sa sedam bodova iz tri utakmice, dok je Srbija poslednja, šesta s jednim iz dva meča.