Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu ekipu Hofenhajma sa 2:1, u utakmici poslednjog kola Grupe F Lige šampiona.

Nemački tim je poveo u 16. minutu golom Andreja Kramarića sa penala, na 1:1 je izjednačio Leroj Sane u sudijskog nadoknadi prvog poluvremena, a isti igrač je postavio konačan rezultat u 61. minutu.

U drugom meču te grupe Šahtjor i Lion su odigrali nerešeno 1:1.

Žunior Moraeš je doneo prednost ukrajinskoj ekipi u 22. minutu, a izjednačio je Nabil Fekir u 65.

Kao prvi iz ove grupe u osminu finala ide Mančester siti koji je sakupio 13 bodova, a u nokaut fazu Lige šampiona će i Lion sa osam osvojenih bodova.

Šahtjor je sakupio šest bodova i kao trećeplasirani takmičenje nastavlja u Ligi Evropa, dok se Hofenhajm oprostio od evropskih takmičenja.