Ovo je 25. trofej u nacionalnom kupu i osmi u Kupu Srbije.

Vaterpolisti Partizana odbranili su trofej u Kupu Srbije, pošto su u niškom Čairu u finalu pobedili Crvenu zvezdu sa 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2).

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Ognjen Stojanović i Đorđe Lazić sa po dva gola, dok se u ekipi Zvezde istakao Filip Ćorić takođe sa dva gola.

Partizan je od početka utakmice nametnuo svoj ritam, dok Zvezda s druge strane sve do završnice druge četvrtine nije došla do gola, iako je devet puta imala igrača više.

Crno-beli su lako stekli četiri gola prednosti koju su sigurnom igrom, kako u odbrani, tako i u napadu očuvali sve do kraja.

Crveno-beli su u drugom poluvremenu uspostavili ravnotežu, igrali su nešto čvršće u odbrani, ali im Partizan ni u jednom trenutku nije dozvolio da uhvate rezultatski priključak.