Pretposlednja trka u šamiponatu na programu je u nedelju u 17.00 časova na stazi Interlagos u Brazilu.

Vozač Mercedesa Niko Rozberg osvojiće prvu šampionsku titulu u Formuli 1 ako pobedi u predstojećoj trci za Veliku nagradu Brazila.

Rozberg ima 349 bodova, 19 više od klupskog kolege Luisa Hamiltona i potrebna mu je pobeda da osvoji prvu šampionsku titulu u Formuli 1, bez obzira na plasman britanskog vozača, preneo je danas Skaj Sports.

Postoji još opcija, u zavisnosti od plasmana vozača, pa Rozberg može da osvoji titulu i ako osvoji drugo mesto, a Hamilton četvrto ili peto. Takodje, Rozberg će osvojiti titulu i ako zauzme treće mesto u Brazilu a Hamilton šesto ili sedmo.

Ako trostruki svetski prvak Hamilton pobedi u Brazilu, šampionat će biti odlučen u poslednjoj trci u Abu Dabiju 27. novembra.

Ekipa Mercedesa je ranije odbranila titulu u konkurenciji konstruktora.