Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je danas u polufinalu u Ankari pobedila Italiju sa 3:1 u setovima.

Srbija je do trijumfa protiv Italijanki došla rezultatom 25:22, 25:21, 21:25 i 25:20 za 102 minuta igre. Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Tijana Bošković sa 22 poena, dok je Brankica Mihajlović upisala 13.

Reprezentaciju Italije predvodila je Paola Egonu sa 26 poena. Posle lošeg početka prvog seta i zaostatka od četiri poena, ekipa Zorana Terzića podigla je nivo igre i u završnici uspela da dođe do preokreta kojim su došle do vođstva od 1:0.

Drugi set igrao se u serijama na obe strane, ali je ponovo u finišu seta Srbija bila bolji rival za vođstvo od 2:0.

Treći set pripao je Italijankama, iako je Srbija bila bolji rival na početku tog perioda, da bi ekipa aktuelnih šampionki sveta i Evrope u četvrtom setu bez većih problema došla do trijumfa.

Srbija će u finalu Evropskog prvenstva sutra od 18.30 protiv boljeg iz duela između Turske i Poljske, dok Italijankama sledi borba za bronzanu medalju od 16.00 s poraženim iz drugog polufinala.