Srpski košarkaš Nikola Jokić bio je tragičar Denvera jer je promašio šut za pobedu protiv Memfisa (87:89) dve sekunde pre kraja.

Jokiću je šut za trijumf sa trojke bio jedini pokušaj iz igre na meču u Memfisu, gde je zbog problema sa ličnim grešakama za samo 25 minuta postigao četiri poena sa linije penala, uz sedam skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Grizlise je do pobede vodio Mark Gasol sa 22 pogotka, Džared Henderson imao je 20, dok je u drugom porazu Denvera u sezoni najbolji bio Geri Heris sa 20.

Na teren posle povrede vratio se Bogdan Bogdanović i zajedno sa saigračem Nemanjom Bjelicom bio u timu Sakramenta u porazu od Toronta 114:105.

Bogdanović je za prvi nastup u sezoni zabeležio sedam poena, dva skoka i asistenciju za 18 minuta, dok je bivši MVP Evrolige za isto vreme ostao bez koša pored četiri ukradene lopte i tri završna dodavanja.

Na parketu Kingsa najviše se istakao najbolji igrač Toronta Kavai Lenard sa 25 pogodaka, posle čega su Reptorsi prvi na Istoku sa 11-1.

Vredi istaći partiju Lebrona Džejmsa, koji je bio na korak od tripl-dabla (24 poena, 10 skokova i devet asistencija), u pobedi Los Anđeles Lejkersa nad Minesotom 114:110.

Gostima nije pomogao ni preporođeni Derik Rouz sa 31 poenom.

Ostali rezultati: Klivlend - Oklahoma 86:95 Orlando - Detroit 96:103 Atlanta - Njujork 107:112 Majami - San Antonio 95:88 Indijana - Filadelfija 94:100 Nju Orleans - Čikago 107:98 Juta - Dalas 117:102