Košarkaš Minesote Nemanja Bjelica postigao je lični rekord u NBA sa 24 postignuta poena u pobedi svog tima nad Los Andjeles Lejkersima, koju je, medjutim, obeležio Endru Vigins.

Bjelica je utakmicu počeo u prvom timu, igrao je 41 minut, a uz 24 poena zabeležio je i osam skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte. Iz igre je šutirao 9/15, od čega 5/8 za tri.

Taj njegov učinak ipak je ostao u senci Viginsa, koji je meč završio sa 47 poena. On je iz igre šutirao 14/21, a pogodio je i 17 slobodnih bacanja iz 22 pokušaja. Kompletna prva petorka Lejkersa postigla je 47 poena u ovoj utakmici.

U Minesoti se istakao i Karl-Entoni Tauns sa 22 poena. Domaći tim igrao je bez startnog beka Zeka Lavina i rezervnog krila Šabaza Muhameda, koji su povredjeni. Timbervulfsi pokušavaju da se ove sezone plasiraju u plej-of posle punih 12 godina, ali im je ovo bila četvrta pobeda u prvih pet utakmica.

Najefikasniji u timu Lejkersa bio je Lu Vilijams sa 17 poena.

Denver je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, pošto je izgubio u Portlandu 112:105. Blejzerse je do trijumfa predvodio Dejmijen Lilard sa 32 poena, dok je Si-Džej Mekalum dodao 21.

Srpski reprezentativac Nikola Jokić ponovo je počeo meč na klupi za rezerve, ali je posle odigrao 26 minuta bez ijednog postignutog poena. On je iz igre šutirao 0/3, a utakmicu je završio sa pet skokova i tri asistencije.

Nagetse je predvodio Kenet Farid sa 18 poena i 14 skokova, dok je Danilo Galinari postigao 19 poena.

Golden Stejt je na svom terenu pobedio mladi Feniks sa 133:120, uz sjajnu partiju prve petorke. Stefen Kari je postigao 30 poena, uz šest skokova i šest asistencija, Klej Tompson je takodje dao 30 poena, dok je Kevin Durent dodao 29 poena, devet skokova i pet asistencija. Drejmond Grin završio je meč sa 14 poena, 11 asistencija i sedam skokova.

Feniks su predvodili Ti-Džej Voren i Erik Bledso sa po 20 poena.

U duelu Oklahome i Orlanda, Serž Ibaka je postigao koš u poslednjoj sekundi i tako doneo Medžiku trijumf od 119:117 protiv svog bivšeg tima.

Oklahoma je letos poslala krilnog centra na Floridu, a on im se odužio tako što je ostvario rekord karijere sa 31 poenom, uz devet skokova i četiri blokade. Tanderu nije pomogao ni novi "tripl-dabl" Rasela Vestbruka, treći ove sezone i 40. u karijeri. On je utakmicu završio sa 41 poenom, 16 asistencija i 12 skokova.

Klivlend je na svom terenu pobedio Šarlot sa 100:93, a utakmicu su u poslednjoj četvrtini završili uglavnom rezervni igrači. Lebron Džejms je u poslednjoj deonici bio jedini starter, i tada je postigao 11 od svojih 19 poena.

Čening Fraj postigao je lični rekord u sezoni od 20 poena, a odigrao je celu poslednju četvrtinu. Kajri Irving postigao je 19, a Kevin Lav je dodao 17 poena, ali je trener Tajron Lu u poslednjoj deonici na terenu držao rezervni sastav.

Najefikasniji u Šarlotu bio je Kemba Voker sa 21 poenom.