Košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivom pobedom nad Italijom 92:77 (28:23, 22:19, 20:15, 22:20) završila je na prvom mestu D grupe Mundobasketa u Kini.

Izabranici Aleksandra Đorđevića upisali su treći trijumf na turniru i preneli dva boda u drugu fazu u Vuhan, gde će im rivali biti Španija i Portoriko. Srbija je tokom čitavog meča kontrolisala dešavanja na parketu dvorane u Fošanu i definitivno prelomila meč krajem treće deonice serijom 11:3 za miran završetak.

Ponovo je dominirao Bogdan Bogdanović sa 31 poenom (6/9 za tri), Nikola Jokić je dodao 15, Miroslav Raduljica 12, a Stefan Jović 11, dok je kod Italijana najbolji bio Danilo Galinari sa 24. Vredi istaći i da su "Orlovi" treći put ovog leta savladali Azure, računajući i dve pripremne utakmice pre Svetskog prvenstva. Košarkaši Srbije sledeći meč igraju protiv Portorika u petak.

Atmosfera u dvorani je spektakularna, a obe reprezentacije imaju svoje navijače u Kini!

ČETVRTA ČETVRTINA: Srbija - Italija 92:77

40. minut - Pobeda Srbije za prvo mesto u grupi.

39. minut - 92:73 - Došlo je do gurkanja košarkša obe reprezentacije. Jokić i Heket su se pokačili ispod koša Italijana posle njihovog oštrog koša.

37. minut - 90:67 - Bogdanovića postiže novu trojku.

36. minut - 85:67 - Trojkom Bjelice i zakucavanjem Lučića Srbija dolazi do najveće prednosti.

34. minut - 80:65 - Sjajna asistencija Jokića i novi koš Bogdana.

33. minut - 76:62 -Raduljica gađa sa penala, svih 10 poena postigao je sa linjije slobodnih bacanja.

32. minut - 73:62 - Nova trojka Bogdanovića.

31. minut - 70:62 - Belineli je pogadio trojku, ponovo u svom stilu preko ruke.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 70:57 - Kraj trećeg kvartala.

27. minut - Zaustavili su naši košarkaši najveći udar Italijana, usporili ritam i održali prednost. Bjelica i dalje bez poena, ali sa sedam skokova i sedam asistencija daje važan doprinos. Vodimo 60:54.

25. minut - 57:53 - Bogdanović sa penala prekida seriju Italije.

22. minut - 54:47 - Trojka Galinarija, Azuri se šutem za tri poena drže u igri.

21. minut - 52:42 - Bogdan postiže koš iz kontre, njegov 17 poen na meču.

DRUGA ČETVRTINA: Srbija - Italija 50:42

20. minut - 50:42 - Bogdanović postiže15 poen. na meču. Na drugoj strani pogađa Heket za kraj poluvremena.

19. minut - 48:40 - Galinari postiže 9 poen na meču.

17. minut - 44:37 - Spektakularna trojku postiže Belineli.

16. minut - 41:34 - Jokić je sa penala prekinuo seriju Italijana.

15. minut - 39:29 - Nova trojka Bogdanovića koji postiže 13 poen na meču i Orlovi dolaze do najveće prednosti na meču.

14. minut - 36:29 - Trojka Jovića na asistenciju Jokića.

12. minut - 30:26 - Abas pogađa trojku i prvi koš za Italijane u drugom kvartalu.

12. minut - 30:23 - Marjanović preko Galinarija u svom stilu sa jednom rukom!

PRVA ČETVRTINA: Srbija - Italija 28:23

10. minut - Marjanović je vezao četiri poena, autoritativno je zakucao za vođstvo na asistenciju Gudurića. Naivan faul Micića, Đentile sa penala upisuje nove poene. Rezultatom 28:23 završena je prva četvrtina.

8. minut - Dobra igra Orlova - Jović je pogodio trojku, potom i Jokić za najveću prednost 20:14. Belineli je uzvratio, pogodio je težak šut, potom i Đentile sa tri penala (greška sudije koji je dodelio Italijanima tri, uemsto dva penala) nakon našeg lošeg napada.

4. minut - 10:10 - Posle asistencije Jokića, Milutinov pogađa uz zvuk sirene.

3. minut - 8:8 - Nova trojka Bogdanovića.

1. minut - 3:1 - Bogdanović je trojkom otvorio meč.

1. minut - Meč je počeo! Loptu je osvojila reprezentacija Italije, a naši navijači skandiraju "Uzmi, Sale, svetsku titulu!"