Fudbaleri Barselone pobedili su danas u na svom stadionu Real Madrid sa 5:1 u utakmici u 10. kolu španske Primere.

U jednoj od najvećih utakmica današnjice, popularnom "El Klasiku" viđena je jedna od ubedljivijih pobeda Katalonaca, a svakako najveća u ovoj deceniji.

Barselona je pred više od 93.000 gledalaca na Kamp nou od samog poetka utakmice bila bolji rival, a do prednosti je stigla u pogotkom Kutinja u 11. minutu, da bi Luis Suares u 30. iz jedanaesterca povisio na 2:0.

Domaćin je s dva gola prednosti otištao na pauzu, da bi posle poluvremena, odnosno pet minuta igre u drugom delu Real Madrid smanjio zaostatak golom Marsela.

Ipak to je bilo sve što su Madriđani uspeli da urade u ovom meču, pošto je Barselona lako rešila pitanje pobednika u svoju korist.

Suares je svojim drugim golom u 75. minutu doveo Barselonu do 3:1, da bi u 83. povisio na 4:1, a konačan rezultat postavio je Arturo Vidal u 87.

Barselona je prva na tabeli Primere sa 21 bodom, dok je deveti sa 14 bodova.