Srbija je poklekla već u prvom poluvremenu, dok je odlučujući gol pao u 68. minutu.

Reprezentacija Srbije završila je večeras svoje učešće na Svetskom prvenstvu u Rusiji, kada su je iz daljeg toka takmičenja eliminisali Brazilci. Nadali smo se da će orlovi uspeti do osmine, a zatim i do finala, ali je taj san večeras završen.

Posle poraza od Švajcarske, samo pobeda ili remi u slučaju pobede Kostarike nad Švajcarskom sa dva gola razlike vodila je dalje. Navijači su se potrudili da ohrabre Orlove, i sami igrači su se dobro motivisali za okršaj karijere na Otkritije Areni, ali su već u prvom poluvremenu poklekli.

Brazil ide dalje kao prvi na Meksiko, Švajcarska će u okršaj sa Šveđanima posle ludog raspleta grupe F iz koje je Nemačka ispala.

Stadion: "Otkritije arena" (Moskva) Sudija: Alireza Faghani (Iran).

SRBIJA: Stojković - Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov - Matić, Tadić, Milinković-Savić, Ljajić, Kostić - Mitrović.

BRAZIL: Alison, Fagner, Tijago Silva, Miranda, Marselo, Kazemiro, Kutinjo, Paulinjo, Vilijan, Nejmar, Gabrijel Žezus.

UŽIVO:

Drugo poluvreme:

82' Radonjić ulazi u igru umesto Kostića.

79' Dobra šansa za Srbiju, Živković je poslao loptu u šesnaesterac, primio je Matić, šutirao iz okreta - preko gola.

75' Debituje Andrija Živković na Mundijalu, menja na terenu Adema Ljajića.

71' Udarac Filipa Luisa sa 25 metara, odbranio je Stojković.

68' Silva je ispratio korner, mirno postavio glavu i izbliza zabio u levu stranu gola. Rezultat je 0:2.

65' Alison fantastično spašava mrežu. Mitrović je pokušao da zabije glavom nakon preciznog dodavanja u šesnaest metara. Ciljao je nisko po sredini gola, ali ništa od tog pokušaja.

63' NIŽU SE ŠANSE ZA SRBIJU! Odlično je loptu primio Milinković-Savić! Primio je pas na rubu šesnaesterca i pucao desno pored gola. Šteta!

63' Mitrović je čekao loptu u šesnaestercu nakon što mu ju je dodao Dušan Tadić, ali je jedan od branilaca stigao prvi do nje i presekao taj pas.

60' MITROVIIIIIIĆ! Dobro puca glavom iz blizine nakon odbijanja, ali mu je obrambeni igrač blokirao šut. Sprečena promena rezultata

57' Nejmar je primio preciznu loptu u šestnaestercu i ima vremena i da uputi obećavajući udarac nisko po sredini gola. Vladimir Stojković je predvideo njegovu nameru i sa dobrom obranom sprečio njegov pokušaj. Glavni sudija i njegov pomoćnik signaliziraju da će biti korner. Izvešće ga Brazil.

56' Adem Ljajić je poslao lep centaršut u šesnaesterac. Međutim, obrana je bila oprezna i jedan od branilaca je izbio loptu. Glavni sudija pokazuje na korner zastavicu, Srbija će izvesti korner.

52' NEVEROVATNO! Kontra Srbije tri na tri, Ljajić je vukao loptu i odigrao katastrofalnu akciju sa Kostićem.

52' Oštar centaršut Vilijana po zemlji, Milenković na pravom mestu, izbacuje loptu iz šesnaesterca.

48' Matić dobija žuti karton, pa će naredni meč propustiti. Opomenut je ovako još protiv Švajcarske.

Kraj prvog poluvremena

46' Lep udarac Nejmara sa 18 metara, gađao je kontra ugao, međutim, nije bio precizan.

36' GOL ZA BRAZIL - Strelac Paulinjo. Veliki kiks našeg tima, Paulinjo je protrčao kroz sredinu, dobio dubinsku loptu, izašao sam na Stojkovića i prebacio preko njega loptu u mrežu - 1:0.

34' Aleksandar Mitrović je ostao slobodan u šesnaestercu i pucao je iz prve, ali preko gola. Nažalost, šut je išao previsoko i previše u stranu

30' Silva napravio ružan start i sudija je morao da svira faul.

29' Žezus ušao u gol šansu - bio u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali je odbrambeni klizeći blokirao šut!

25' Neimar imao ODLIIIIČNU PRILIKU! Brazilci progurali loptu preko tri ili četiri igrača, ali Stojković ČUVA MREŽU!

22' Kostić napravio solo prodor, ali nije ušao u šansu jer mu je protivnički igrač oteo loptu. Lopta je prešla liniju gol-auta. Srbija će dobiti korner. Ljajić centrira iz kornera, ali Alison seče šut!

14'. UDARAC! Filip Kostić sa 17 metara, ali ga je blokirao Tijago Silva - korner za Srbiju.

09' Povredio se Marselo, izgleda da neće moći da nastavi utakmicu!

07'. Dobar napad Srbije preko Sergeja i Tadića, centrirao je Rukavina, a Miranda izbacio loptu.

03' JAKA ŠANSA ZA BRAZIL, ali ofsajd!  Pomoćni sudija je podigao ofsajd Brazilu posle  10 sekundi nakon što je Nejmar primio loptu

02' Prvi opasan napad Brazila, Kutinjo je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio - Žezusa!

01' Brazil izvodi početni udarac.