U drugom meču iste grupe od 18 sati se sastaju Peru i Danska.

Fudbalska reprezentacija Francuske, uz dosta muke, savladala je danas Australiju sa 2:1 (0:0) u Kazanju, u prvom meču C grupe Svetskog prvenstva u Rusiji.

Meč je ušao u istoriju jer je prvi put postignut gol uz pomoć video tehnologije (VAR), kada je urugvajski sudija Andres Kunja naknadno pokazao na penal posle starta Džošue Risdona nad Antoanom Grizmanom, koji ga je i realizovao u 58. minutu.

Samo četiri minuta kasnije Australija je izjednačila takođe iz penala preko Mileta Jedinaka, nakon što je Samuel Umtiti, slično kao što su Nemanja Vidić i Zdravko Kuzmanović u Južnoj Africi 2010, igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Trijumf jednom od favorita za titulu prvaka sveta doneo je Pol Pogba devet minuta pre kraja i to uz pomoć prečke i Aziza Behiša koga je lopta zakačila.