Mundijal u Rusiji otvorila je selekcija domaćina, koja na startu šampionata igra protiv Saudijske Arabije.

Svetsko prvenstvo u fudbalu, 21. po redu, počelo je danas u Moskvi, na stadionu "Lužnjiki".

Prvi strelac na Svetskom prvenstvu je Gazinski, koji je postigao gol u 12. minutu.

Posle kornera koji je izveo Žirkov lopta je došla do Zobnina koji je ponovo vratio loptu u kazneni prostor, a tamo je glavom Gazinski odlično reagovao i savladao Al Muaiofa.

U 43. minutu gol je dao Černišev i tako doveo Rusiju do rezultata 2:0.

Semedov je iskoristio grešku Arapa, lopta je došla do Denisa Čeriševa, koji je "lažnjakom" nadmudrio odbranu Saudijaca i onda zakucao loptu u mrežu.

U 71. minutu, samo što je ušao na teren, pogodak za reprezentaciju Rusije postigao je Dzjuba. Centrirao je Golovin, a Dzjuba rutinsku zatresao mrežu Saudijske Arabije.

Novi pogodak za Rusiju u 91. minutu postigao je Černišev. Spektakularan gol zatresao je mrežu.

Pred sam kraj utakmice, gol iz slobodnog udarca dao je Golovin, za konačnih i ubedljivih 5:0.

RUSIJA: Akinfejev, Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov, Gazinski, Zobnin, Samedov, Golovin, Džagoev (od 24. Černišev), Smolov.

SAUDIJSKA ARABIJA: Al Majuf, Al Buraik, Os. Havsavi, Om. Havsavi, Al Šahrani, Al Faraž, Otajf, Al Šehri, Al Jasim, Al Davsari, Al-Šahlavi.