Fudbaleri madridskog Atletika i Olimpika iz Marselja igraće u finalu Lige Evrope, nakon što su večeras u revanš mečevima polufinala eliminisali Arsenal i Salcburg.

Atletiko je posle 1:1 u Londonu, na svom terenu u Madridu pobedio Arsenal golom Dijega Koste u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu (45+2) i boriće se za treći trofej u ovom takmičenju.

Na ovaj način londonski klub drugu godinu zaredom ostaje bez Lige šampiona, a Arsen Venger se oprašta od Arsenala bez evropskog trofeja.

U Salcburgu Red Bul je u regularnih 90 minuta nadoknadio prednost Marselja od 2:0 iz prvog meča, pogotcima Amadua Hajdare u 53. i autogolom Buone Sara u 65. minutu, pa se ušlo u produžetke.

Međutim, Rolando u 116. minutu postigao gol za 2:1 i odveo nekadašnjeg šampiona Evrope u finale.

Gol je postignut nakon kornera koji nije postojao, čime je nastavljen trend sudijskih grešaka iz Lige šampiona.

Marselju je ovo treće finale, a oba prethodna su izgubili, od Parme 1999. i Valensije 2004. godine. Finale se igra 16. maja u Lionu.